Органічні речовини: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Basio (обговорення | внесок)
Немає опису редагування
Я її вкрашів
Мітки: Редагування з мобільного пристрою Редагування через мобільну версію
Рядок 1: Рядок 1:
'''Органічні речовини''' — [[речовина|речовини]], що виникли прямо або непрямо з живої речовини або продуктів їх життєдіяльності; присутні в атмосфері, поверхневих і підземних водах, осадах, ґрунтах і гірських породах. Складаються із [[органічні сполуки|органічних сполук]].
'''Органічні речовини''' — [[речовина|речовини]], що виникли прямо або непрямо з живої речовини або продуктів їх життєдіяльності; присутні в атмосфері, великі підземних водах, осадах, ґрунтах і гірських породах. Складаються із [[органічні сполуки|органічних сполук]].


== Органічні речовини в корисних копалинах ==
== Органічні речовини в корисних копалинах ==

Версія за 19:54, 24 листопада 2019

Органічні речовини — речовини, що виникли прямо або непрямо з живої речовини або продуктів їх життєдіяльності; присутні в атмосфері, великі підземних водах, осадах, ґрунтах і гірських породах. Складаються із органічних сполук.

Органічні речовини в корисних копалинах

Природні органічні речовини знаходяться в твердому (вугілля, сланці, тверді бітуми), рідкому (нафта, рідкі бітуми) і газоподібному (пароподібному) стані (газ і газоконденсат). Концентрація розсіяної органічної речовини в гірських породах звичайно не перевищує 1—5 мас. %, концентрованої органічної речовини в каустобіолітах: у вугіллі 50—99 мас. %, вуглистих і горючих сланцях 20—50 мас.%; нафті й газоконденсатних скупченнях 5—8 мас.% (відносно маси породи-колектора). У гірських породах вміст органічної речовини становить (субкларки): в глинистих 0,9%, алевритистих 0,45%, карбонатних і піщаних породах 0,2%; в атмосфері і гідросфері до 0,1% органічної речовини.

Див. також

Посилання

Джерела

  • Глосарій термінів з хімії // Й. Опейда, О. Швайка. Ін-т фізико-органічної хімії та вуглехімії ім. Л. М. Литвиненка НАН України, Донецький національний університет. — Донецьк : Вебер, 2008. — 758 с. — ISBN 978-966-335-206-0
  • Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Донбас, 2007. — Т. 2 : Л — Р. — 670 с. — ISBN 57740-0828-2.