Багатокористувацька гра: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
м Відкинуто редагування 46.211.86.117 (обговорення) до зробленого Vlasenko D
Мітка: Відкіт
Немає опису редагування
Рядок 1: Рядок 1:
'''Багатокористувацька гра''' або '''мультиплеєр''' (від {{lang-en|Multiplayer}}) — тип [[Відеогра|відеоігор]] або її складова в яку одночасно грають декілька (два й більше) гравців. Цей режим є протилежністю до [[Однокористувацька гра|однокористувацької гри]]. Першою багатокористувацькою грою вважають [[Tennis for Two]], що створена в [[1958|1958 році]].
'''Багатокористувацька гра''', '''гра з багатьма учасниками''', або '''мультиплеєр''' (від {{lang-en|Multiplayer}}) — тип [[Відеогра|відеоігор]] або її складова в яку одночасно грають декілька (два й більше) гравців. Цей режим є протилежністю до [[Однокористувацька гра|однокористувацької гри]]. Першою багатокористувацькою грою вважають [[Tennis for Two]], що створена в [[1958|1958 році]].


== Класифікація ==
== Класифікація ==

Версія за 02:35, 17 лютого 2020

Багатокористувацька гра, гра з багатьма учасниками, або мультиплеєр (від англ. Multiplayer) — тип відеоігор або її складова в яку одночасно грають декілька (два й більше) гравців. Цей режим є протилежністю до однокористувацької гри. Першою багатокористувацькою грою вважають Tennis for Two, що створена в 1958 році.

Класифікація

Термін багатокористувацька відеогра є досить широким і включає в себе значну кількість понять, які досить сильно між собою відрізняються.

Багатокористувацька гра розрізняється за тим чи весь процес гри відбувається на одному комп'ютері чи за декількома. Так наприклад існують багато покрокових ігор, які здатні реалізувати доволі комфортну багатокористувацьку гру за одним комп'ютером, один з найвідоміших представників такого класу ігор є гра Worms, також сюди можна віднести Massive assault. Крім покрокових ігор реалізовується багатокористувацька гра також в іграх, де немає особливо великих просторів і вся ігрова дія вміщається приблизно на одному екрані. В цьому випадку можна згадати різноманітні спортивні симулятори (FIFA, Pro Evolution Soccer та інші). В іграх на консолях схожі багатокористувацькі режими створюються більш ефективно і зручно за рахунок можливості приєднання декількох ґеймпадів чи джойстиків. Також в консольних іграх практикується розділення екрану на дві частини в випадках коли неможливо організувати гру на одному суцільному екрані.

Багатокористувацькі ігри, які відбуваються на різних комп'ютерах в свою чергу розрізняються на ігри по локальній мережі (англ. LAN video game) та ігри по інтернету. Локально-мережеві режими разом із інтернет-режимами переважно присутні в динамічних і спортивно-орієнтованих іграх, наприклад Quake 3, Counter-Strike, Team Fortress 2, Warcraft III: Reign of Chaos, Starcraft, Need for Speed: Underground, Supreme Commander тощо. Реалізація цих двох режимів сьогодні присутня в переважній кількості ігрових продуктів.

Багатокористувацькі ігри через інтернет мають велику групу ігор — масові багатокористувацькі ігри, що виділяється в окремий жанр і в свою чергу ділиться на декілька піджанрів. До таких піджанрів належать Масові багатокористувацькі рольові ігри (MMORPG), масові баготокористувацькі шутерні ігри (MMOFPS), браузерні ігри (наприклад, Інтернет-лото, Інтернет-доміно, Інтернет-шахи, Мафія) тощо.

Hot-seat

Одним із варіантів багатокористувацьких ігор можна вважати режим hot-seat. Це означає одночасну гру двома, трьома або чотирма гравцями за одним комп'ютером. Такий режим підтримують багато невеликих (за розміром, за обсягом наявної території тощо) нетривимірних ігор, а деякі ігри спеціалізуються саме на такому режимі гри (але водночас може підтримуватися й режим MMORPG). Наприклад, режим hot-seat зустрічається в іграх Need for Speed III: Hot Pursuit, Need for Speed II, Dyna Blaster, Atomic Bomberman, Tanktiks: The Impact тощо.

Див. також