Севард (король Ессексу): відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
RarBot (обговорення | внесок)
м Шаблон:Картка:Особа -> Шаблон:Особа
Немає опису редагування
Рядок 34: Рядок 34:


== Життєпис ==
== Життєпис ==
Походив з династії Есквінінгів. Другий син [[Себерт (король Ессексу)|Себерта]], короля Ессексу, та Етельгоди. Про дату народження та молоді роки нічого невідомо. Після загибелі батька в результаті повстання поган Севард розділив владу над королівством з молодшими братами — [[Сексред (король Ессексу)|Сексредом]] і [[Сексбальд (король Ессексу)|Сексбальдом]]. Слідом за цим останні навернулися з християнства до поганства.
Походив з династії Есквінінгів. Другий син [[Себерт (король Ессексу)|Себерта]], короля Ессексу, та Етельгоди. Про дату народження та молоді роки нічого невідомо. Після загибелі батька в результаті повстання поган Севард розділив владу над королівством з молодшими братами — [[Сексред (король Ессексу)|Сексредом]] і [[Сексбальд (король Ессексу)|Сексбальдом]]. Слідом за цим з останніми навернувся з християнства до поганства.


Одного разу Севард разом з братами побачив як Мелліт, [[єпископ]] Лондону, здійснює таїнство причастя і зажадали, щоб він дав їм такого ж білого хліба, що і іншим прихожанам. Мелліт відмовився це робити, оскільки брати не були хрещені. Розсердившись, брати вигнали Мелліта з Ессекса. Слідом за цим багато саксів повернулися до поганства. Існує гіпотеза, що справжньою причиною вигнання єпископа Мелліті була смерть Етельберта Кентського в 616 році. Сини Себерта відмовилися визнавати своїм сюзереном [[Едбальд (король Кенту)|Едбальда]], який не володів таким авторитетом в англосаксонському світі, і у них зникла потреба прикидатися християнами.
Одного разу брати побачили як Мелліт, [[єпископ]] Лондону, здійснює таїнство причастя і зажадали, щоб він дав їм такого ж білого хліба, що і іншим прихожанам. Мелліт відмовився це робити, оскільки брати не були хрещені. Розсердившись, брати вигнали Мелліта з Ессекса. Слідом за цим багато саксів повернулися до поганства. Існує гіпотеза, що справжньою причиною вигнання єпископа Мелліті була смерть Етельберта Кентського в 616 році. Сини Себерта відмовилися визнавати своїм сюзереном [[Едбальд (король Кенту)|Едбальда]], який не володів таким авторитетом в англосаксонському світі, і у них зникла потреба прикидатися християнами.


Близько 623 року до Ессексу вдерлося величезне військо Вессексу на чолі з королями [[Кінегільс (король Вессексу)|Кінегільсом]] і [[Квіхельм (король Вессексу)|Квігельмом]]. Ессекське військо зазнало нищівної поразки, а Севард разом з братами загинув. Новим королем став його син [[Сігеберт I (король Ессексу)|Сігеберт I]].
Близько 623 року до Ессексу вдерлося величезне військо Вессексу на чолі з королями [[Кінегільс (король Вессексу)|Кінегільсом]] і [[Квіхельм (король Вессексу)|Квігельмом]]. Ессекське військо зазнало нищівної поразки, а Севард разом з братами загинув. Новим королем став його син [[Сігеберт I (король Ессексу)|Сігеберт I]].


== Родина ==
== Родина ==
* [[Сігеберт I (король Ессексу)|Сігеберт]], король Ессексу в 664—695 роках
* Батько: [[Себерт (король Ессексу)|Себерт]], король Ессексу в 604—616 роках
*Син: [[Сігеберт I (король Ессексу)|Сігеберт]], король Ессексу в 623—653 роках


== Джерела ==
== Джерела ==
* Yorke, Barbara. «The Kingdom of the East Saxons.» Anglo-Saxon England 14 (1985): 1-36. {{ref-en}}
{{ref-en}}
* Yorke, Barbara. «The Kingdom of the East Saxons.» Anglo-Saxon England 14 (1985): 1-36.
* Nicholas J. Higham: The Convert Kings: Power and Religious Affiliation in Early Anglo-Saxon England, Manchester University Press, Manchester 1997, ISBN 0-7190-4827-3. {{ref-en}}
* Nicholas J. Higham: The Convert Kings: Power and Religious Affiliation in Early Anglo-Saxon England, Manchester University Press, Manchester 1997, ISBN 0-7190-4827-3.
{{бібліоінформація}}
{{бібліоінформація}}
[[Категорія:Королі Ессексу]]
[[Категорія:Королі Ессексу]]

Версія за 20:29, 5 листопада 2020

Севард
Народився невідомо
Помер близько 623
Національність сакси
Діяльність суверен
Титул король Сассексу
Посада король Ессексу[d]
Термін 616—623 роки
Попередник Себерт
Наступник Сігеберт I
Конфесія поганство
Рід Есквінінги
Батько Себерт
Мати Етельгода
Брати, сестри Сексред
Діти 1 син

Севард (Sæward; ? — близько 623) — король Ессексу в 616623 роках.

Життєпис

Походив з династії Есквінінгів. Другий син Себерта, короля Ессексу, та Етельгоди. Про дату народження та молоді роки нічого невідомо. Після загибелі батька в результаті повстання поган Севард розділив владу над королівством з молодшими братами — Сексредом і Сексбальдом. Слідом за цим з останніми навернувся з християнства до поганства.

Одного разу брати побачили як Мелліт, єпископ Лондону, здійснює таїнство причастя і зажадали, щоб він дав їм такого ж білого хліба, що і іншим прихожанам. Мелліт відмовився це робити, оскільки брати не були хрещені. Розсердившись, брати вигнали Мелліта з Ессекса. Слідом за цим багато саксів повернулися до поганства. Існує гіпотеза, що справжньою причиною вигнання єпископа Мелліті була смерть Етельберта Кентського в 616 році. Сини Себерта відмовилися визнавати своїм сюзереном Едбальда, який не володів таким авторитетом в англосаксонському світі, і у них зникла потреба прикидатися християнами.

Близько 623 року до Ессексу вдерлося величезне військо Вессексу на чолі з королями Кінегільсом і Квігельмом. Ессекське військо зазнало нищівної поразки, а Севард разом з братами загинув. Новим королем став його син Сігеберт I.

Родина

  • Батько: Себерт, король Ессексу в 604—616 роках
  • Син: Сігеберт, король Ессексу в 623—653 роках

Джерела

  • Yorke, Barbara. «The Kingdom of the East Saxons.» Anglo-Saxon England 14 (1985): 1-36. (англ.)
  • Nicholas J. Higham: The Convert Kings: Power and Religious Affiliation in Early Anglo-Saxon England, Manchester University Press, Manchester 1997, ISBN 0-7190-4827-3. (англ.)