Коефіцієнт корисної дії: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
оформлення, стиль
Немає опису редагування
Мітки: Скасовано Редагування з мобільного пристрою Редагування через мобільну версію
Рядок 1: Рядок 1:
'''Коефіціє́нт ко́ри́сної ді́ї''' — відношення виконаної [[механічна робота|роботи]] до загальних [[енергія|енергетичних]] затрат на її виконання. Безрозмірна величина, яка вимірюється у [[Відсоток|відсотках]]. Є важливою характеристикою [[машина|машин]] та [[двигун]]ів.
'''Коефіціє́нт ко́ри́сної ді́ї''' — відношення виконаної [[механічна робота|роботи]] до загальних [[енергія|енергетичних]] затрат на її виконання. Безрозмірна величина, яка вимірюється у [[Відсоток|відсотках]]. Є важливою характеристикою [[машина|машин]] та [[двигун]]



При виконанні будь-якої корисної роботи, частина зусиль витрачається на подолання опору й втрачається, переходячи у [[тепло]]. Будь-яка
При виконанні будь-якої корисної роботи, частина зусиль витрачається на подолання опору й втрачається, переходячи у [[тепло]]. Будь-яка

Версія за 07:18, 3 лютого 2021

Коефіціє́нт ко́ри́сної ді́ї — відношення виконаної роботи до загальних енергетичних затрат на її виконання. Безрозмірна величина, яка вимірюється у відсотках. Є важливою характеристикою машин та двигун


При виконанні будь-якої корисної роботи, частина зусиль витрачається на подолання опору й втрачається, переходячи у тепло. Будь-яка машина, будь-який пристрій із рухомими деталями повинні долати тертя. Проходження електричного струму через провідник теж супроводжується нагріванням провідника, при цьому втрачається частина корисної енергії.

Коефіцієнт корисної дії теплових двигунів

Коефіцієнт корисної дії — у термодинаміці, величина для теплового двигуна, що характеризує частку теплової енергії перетворену у енергію механічну.

де  — теплота передана системі від нагрівача,  — частина теплоти системи, віддана холодильнику, чисельник — корисна робота.

Другий закон термодинаміки стверджує, що теплота жодним чином не може бути перетворена у механічну роботу повністю, обмежуючи таким чином величину коефіцієнту корисної дії.

Максимальний коефіцієнт корисної дії досягається в циклі Карно.

Література

  • Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Донбас, 2004. — Т. 1 : А — К. — 640 с. — ISBN 966-7804-14-3.
  • Попов С. В., Бучинський М. Я., Гнітько С. М., Чернявcький А. М. Теорія механізмів технологічних машин: підручник для студентів механічних спеціальностей закладів вищої освіти. Харків: НТМТ, 2019. 268 с.