Євразійський регіон Всесвітньої організації скаутського руху: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Yarko (обговорення | внесок)
Немає опису редагування
м Зображення:WOSM-Eurasian_Region.svg замінене на Зображення:World_Organization_of_the_Scout_Movement-Eurasian_Region.svg за вказівкою користувача MGA73. Причина:
Рядок 2: Рядок 2:
! align=center | <big><big>'''[[Євразійський регіон Всесвітньої організації скаутського руху]]'''</big></big>
! align=center | <big><big>'''[[Євразійський регіон Всесвітньої організації скаутського руху]]'''</big></big>
|-
|-
| align=center | [[Файл:WOSM-Eurasian Region.svg|250px|Країни-учасниці Євразійського регіону]]
| align=center | [[Файл:World_Organization_of_the_Scout_Movement-Eurasian_Region.svg|250px|Країни-учасниці Євразійського регіону]]
|-
|-
| align=center | '''Країни-учасниці регіону'''<br />('''<span style="color:purple;">фіолетові</span>''')
| align=center | '''Країни-учасниці регіону'''<br />('''<span style="color:purple;">фіолетові</span>''')

Версія за 18:18, 22 грудня 2009

Євразійський регіон Всесвітньої організації скаутського руху
Країни-учасниці Євразійського регіону
Країни-учасниці регіону
(фіолетові)
Азербайджан
Вірменія
Грузія
Казахстан
Молдова
Росія
Таджикистан
Україна
Потенційні країни-учасниці
(бірюзові)
Білорусь
Киргизстан
Туркменістан
Узбекистан

Євразій́ський регіо́н (англ. The Eurasian Scout Region, рос. Региональное Бюро Евразия) — це складова частина Всесвітньої організації скаутського руху зі штаб-квартирою в Гурзуфі поблизу Ялти (Україна) та філією у Москві (Росія). Всі колишні комуністичні країни Центральної та Східної Європи, Центральної Азії та Радянського Союзу вже розробили або розробляють скаутинг на хвилі відродження в регіоні. До них відносяться більшість держав-правонаступниць Радянського Союзу в країнах Співдружності незалежних держав. Звіт Світового скаутського бюро за 1996/99 роки показує, що ВОСР активно проводить організацію скаутингу у країнах колишнього Радянського Союзу згідно зі своїм власним баченням.

У 1997 році ВОСР створила новий регіон — Євразійський — нібито для надання допомоги у відродженні скаутингу у 12 колишніх радянських республіках: Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстані, Киргизстані, Молдові, Росії, Таджикистані, Туркменістані, Україні та Узбекистані. Ряд організацій у регіоні створені за рахунок існуючих національних скаутських організацій у екзилі (напр., у Вірменії). Російську було зроблено робочою мовою Регіону і вісім скаутських посібників та довідників були опубліковані нею. Щоквартальне періодичне видання, також російською, друкується в філія в Москві. У доповіді (доступна на [1]) зазначається: «У [Євразійському] регіоні буде регулярний переклад документів ВОСР російською мовою». Хоча, якщо переглянути офіційну сторінку Регіону, можна пересвідчитися, що це не так.

Виконавчим директором Регіону є Юрій Ємільян з Молдови. [1]

Керівництво

Члени Євразійського скаутського комітету: [2]

  • Голова: Баґрат Єсаян (Вірменія)
  • Заступник голови: Намік Джафаров (Азербайджан)
  • Тамара Шукакідзе (Грузія)
  • Владімір Влас (Молдова)
  • Іґор Іванов (Росія)
  • Рустам Карімов (Таджикистан)

Консультанти Євразійського скаутського бюро:

  • Іраклій Тодуа (Грузія)
  • Юрій Еміліан (Молдова)
  • Олег Решетніков (Росія)
  • Валерій Головенко (Україна)

Суперечності

Однак, є певна суперечність на додаток до згаданої вище публікації документів тільки російською мовою, оскільки кілька представників вищого керівництва Євразійського регіону є колишніми піонерськими лідерами. Головна мета піонерської організації, членство у якій було примусовим — індоктринація (залучення) молоді до комунізму. Ускладнює справу той факт, що ці організації успадкували багато зовнішніх ознак тих справді скаутських організацій, котрі були витіснені більшовиками.

Через негативний досвід комуністичних молодіжних організацій, скаутинг у Євразійському регіоні відроджується повільно. Ініціатори бачать успадкування піонерської праці та цінностей у позитивному світлі. Опоненти вважають Євразійський регіон інструментом, котрий дозволить колишнім піонерам зберегти всій вплив на пострадянський молодіжний рух, та використовувати свої зв'язки поза Регіоном на досягнення власних цілей. Навіть розміщення Регіональної штаб-квартири у Ялті, у історичному піонерському таборі «Артек», виглядає багатьом доказом домінування піонерів. Опоненти також вважають дивним той факт, що авторитарна Білорусь була одним із перших членів ВОСР, що суперечить всім напрямним ВОСРу, у той час як демократична сусідка Україна не була членом аж до 2008 року. Протягом років із часу створення, Євразійський регіон вважався таким, що не виконує своєї функції — з-поміж усього іншого, офіційний веб-сайт не поновлювався із 2004 до лютого 2006 року та й зараз не відзначається оперативністю.

Альтернативні рішення, котрі пропонувалися станом на час розпаду Радянського союзу, і досі вважаються життєздатними — поділити Регіон на колись існуючі Європейський та Азійсько-тихоокеанський, відповідно до культурних ліній та національних уподобань, щоб забезпечити скаутингу нові перспективи. Оскільки країни Балтії — Естонія, Латвія та Литва — приєдналися до Європейського регіону, то для такого варіанту є прецедент.

Додатково не існує відповідного Євразійського регіону для всесвітньої організації дівчат-гайдок та дівчат-скаутів (англ. World Association of Girl Guides and Girl Scouts), республіки розділені географічно між Європейським та Азійсько-тихоокеанським регіонами WAGGGS.

Окрім спільного царистського та радянського минулого, 12 членів Євразійського регіону мають мало спільного. Деякі країни, як Вірменія та Азербайджан, воювали одна проти одної, якісь — як Грузія та Україна — ведуть відкриту політику, у той час як інші, на зразок Білорусі та Туркменістану, повернулися до авторитаризму, згадуючи про радянські часи. Більше того, оскільки жодна із республік так і не відродила повноцінного скаутського руху за більш, ніж 10 років, то досвід сусідніх скаутських організацій згаданих регіонів буде їм корисним.

Джемборі Євразійського регіону

Перше, та поки що єдине, Євразійське скаутське джемборі відбулося у Вірменії поблизу Бюрокану під гаслом «Ми — майбутнє Євразії» з 13 по 22 серпня 2006 року. [3] [4]

Зустріч Європейського та Євразійського регіонів

.

Учасники зустрічі Європейського та Євразійського регіонів

23-26 квітня 2009 р. вперше в історії ВОСР відбулась зустріч Європейського та Євразійського регіонів. Зустріч пройшла у Києві у Міжнародному інституті менеджменту та носила характер знайомства і планування майбутніх проектів.

У роботі зустрічі взяли участь керівники ВОСР Люк Паніссо (того часу генеральний секретар Всесвітнього скаутського бюро), Маріо Діаз Мартінес (т. ч. заступник голови Всесвітнього скаутського комітету), Девід Маккі (т. ч. голова Європейського регіону), Баґрат Єсаян (т. ч. голова Євразійського регіонального комітету) та Крейґ Турп’є (т. ч. голова Європейського регіонального комітету). Також до Києва з’їхались представники понад 20 національних скаутських організацій – Польщі, Румунії, Італії, Франції, Великобританії, Іспанії, Австрії, Данії, Норвегії, Фінляндії, Швеції, Литви, Грузії, Азербайджану, Вірменії, Молдови, Росії, Білорусії, Казахстану та Таджикистану. Українську делегацію на цій конференції представляв член Національної ради Національної організації скаутів України Богдан Гаврилишин.

В ході конференції було задекларовано бажання до співпраці між двома регіонами, результатом чого стало підписання договору про наміри між Баґратом Єсаяном та Крейґом Турп’є. [5]

Примітки

  1. http://www.plast.org.ua/news?newsid=3685 Призначено нового директора бюро Євразійського регіону ВОСР
  2. Scout.org — Eurasia Regional Scout Committee http://scout.org/en/around_the_world/eurasia/our_organisation/governance/regional_committee/eurasia_regional_scout_committee
  3. Пластовий портал — Джемборі у Вірменії http://www.plast.org.ua/news?newsid=488
  4. Пластовий портал — Враження учасників Першого Джемборі Євразійського регіону з куреня «Чорноморці» http://www.plast.org.ua/news?newsid=521
  5. Пластовий портал - В Україні відбулась зустріч Європейського та Євразійського регіонів Всесвітньої організації скаутського руху http://www.plast.org.ua/news?newsid=3347

Основну частину тексту перекладено з англомовної статті.