Кастилія: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Idioma-bot (обговорення | внесок)
м робот додав: lt видалив: he, nn змінив: ar, eu, gl
SieBot (обговорення | внесок)
Рядок 19: Рядок 19:
[[an:Castiella]]
[[an:Castiella]]
[[ar:قشتالة (منطقة تاريخية)]]
[[ar:قشتالة (منطقة تاريخية)]]
[[arz:كاستيا (منطقة تاريخية)]]
[[bg:Кастилия (историческа област)]]
[[bg:Кастилия (историческа област)]]
[[ca:Castella]]
[[ca:Castella]]

Версія за 07:15, 29 грудня 2009

Кастилія (ісп. Castilla), або Кастілія — колишнє королівство в Іспанії. Складається з двох областей: Старої Кастилії у північно-західній Іспанії, та Нової Кастилії в центрі країни.

Мова Кастилії — кастильяно (ісп. el castellano) — стала основою сучасної іспанської мови.

Територія, що традиційно вважалася кастильською, зараз адміністративно поділена на іспанські автономні області Кастилія і Леон (Castilla y León), Кастилія–Ла Манча (Castilla–La Mancha) і Мадрид (Comunidad de Madrid).

Історія

Східна область королівства Леон (León), Кастилія в XI ст. стає незалежною державою зі столицею в Бургосі, а пізніше в Вальядоліді (Valladolid). Вона виступає головною силою в 400-річній Реконкісті північних христіянських держав центральної і південної Іспанії проти мусульманського правління на ІПіренейському півострові, що тривало з VIII століття.

Захоплення Толедо в 1085 додало до королівства Нову Кастилію, а наслідком битви в Лас Навас де Толоза (1212 рік) стала втрату мусульманами більшої частини Півдня. Леон об'єднався з Кастилією в 1230 році. Наступні десятиріччя принесли захоплення Кордови (Córdoba, 1236 рік), Мурсії (Murcia, 1243) і Севільї (Sevilla, 1248).

Династичне об'єднання королівств Кастилії і Арагона (Aragón) в 1469 році, коли Фердинанд II Арагонський одружився з Ізабелою I Кастильською, призвело до формального утворення Іспанії як централізованої держави в 1516 році.