Андрій Критський: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
стильові правлення (вступний абзац)
пунктуація, орфографія, стильові правлення
Рядок 1: Рядок 1:
[[Файл:Andrew of Crete.jpg|thumb|250px|right|Святий Андрій Критський та Свята Марія Єгипетська]]
[[Файл:Andrew of Crete.jpg|thumb|250px|right|Святий Андрій Критський та Свята Марія Єгипетська]]
'''Святий Андрі́й Кри́тський''' ([[7 століття]]) — християнський [[святий]], родом зі Сирії, гимнотворець та богослов часів Візантії, архієпископ міста Гортіна на грецькому острові [[Крит]].
'''Святий Андрі́й Кри́тський''' ([[7 століття]]) — християнський [[святий]], родом зі Сирії, гімнотворець та богослов часів Візантії, архієпископ міста Гортіна на грецькому острові [[Крит]].


Святитель Андрій, архиєпископ Критський, народився в місті Дамаску в сім'ї благочестивих християн. До семирічного віку хлопчик був німий. Потім одного разу після [[причастя]] Святих Христових Таїн він почав говорити. З того часу юнак почав посилено вивчати Святе Писання і Богословські науки.
Святитель Андрій, архієпископ Критський, народився в місті Дамаску в сім'ї благочестивих християн. З народження до семирічного віку німий, хлопчик одного разу після [[причастя]] Святих Христових Таїн почав говорити. З того часу юнак почав посилено вивчати Святе Писання і Богословські науки.


Чотирнадцятилітнім він віддалився до [[Єрусалим]]у і там прийняв постриження в обителі преподобного Савви Освяченого. Святий Андрій проводив строге, цнотливе життя, був покірливий, стриманий, так що всі дивувалися з його чесноти і розуму. У 680 році містоблюститель Єрусалимської патріаршої катедри Теодор включив архідиякона Андрія в число представників Святого Міста на IV Вселенському Соборі. За правління імператора Юстиніана II ([[685]]-[[695]]) святий Андрій був рукопокладений на архієпископа міста Гортіни на острові Крит. На новому місці він проявив себе як істинний світильник Церкви, великий ієрарх-богослов, вчитель і гимнотворець.
Чотирнадцятилітнім він віддалився до [[Єрусалим]]у, де й прийняв постриження в обителі преподобного Сави Освяченого. Святий Андрій проводив строге, цнотливе життя, був покірливий, стриманий, усі дивувалися з його чесноти й розуму. У 680 році містоблюститель Єрусалимської патріаршої катедри Теодор включив архідиякона Андрія в число представників Святого Міста на IV Вселенському Соборі. За правління імператора Юстиніана II ([[685]]-[[695]]) святого Андрія було рукопокладено на архієпископа міста Гортіни на острові Крит. На новому місці він проявив себе як істинний світильник Церкви, великий ієрарх-богослов, вчитель і гімнотворець.


* Пам'ять — [[17 липня]] (Св. Андрея, архієпископа Критського. Преподоброї Марти, матері св. Симеона Дивногорця. Блаженого священомучуника Павла (Гойдича))
* Пам'ять — [[17 липня]] (Св. Андрея, архієпископа Критського. Преподоброї Марти, матері св. Симеона Дивногорця. Блаженого священомучуника Павла (Гойдича))

Версія за 18:27, 22 січня 2010

Святий Андрій Критський та Свята Марія Єгипетська

Святий Андрі́й Кри́тський (7 століття) — християнський святий, родом зі Сирії, гімнотворець та богослов часів Візантії, архієпископ міста Гортіна на грецькому острові Крит.

Святитель Андрій, архієпископ Критський, народився в місті Дамаску в сім'ї благочестивих християн. З народження до семирічного віку німий, хлопчик одного разу після причастя Святих Христових Таїн почав говорити. З того часу юнак почав посилено вивчати Святе Писання і Богословські науки.

Чотирнадцятилітнім він віддалився до Єрусалиму, де й прийняв постриження в обителі преподобного Сави Освяченого. Святий Андрій проводив строге, цнотливе життя, був покірливий, стриманий, — усі дивувалися з його чесноти й розуму. У 680 році містоблюститель Єрусалимської патріаршої катедри Теодор включив архідиякона Андрія в число представників Святого Міста на IV Вселенському Соборі. За правління імператора Юстиніана II (685-695) святого Андрія було рукопокладено на архієпископа міста Гортіни на острові Крит. На новому місці він проявив себе як істинний світильник Церкви, великий ієрарх-богослов, вчитель і гімнотворець.

  • Пам'ять — 17 липня (Св. Андрея, архієпископа Критського. Преподоброї Марти, матері св. Симеона Дивногорця. Блаженого священомучуника Павла (Гойдича))

Джерело

Посилання