Обговорення Вікіпедії:Довідка: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вилучено вміст Додано вміст
мНемає опису редагування
Dmitry Kazany (обговорення | внесок)
Рядок 17: Рядок 17:


:: Дмитре, у тому, що Ви вище виклали, є і зміст і логіка, тобто Ви маєте рацію. Але ІМХО це лише підтверджує, що треба ВСЕ розглянути '''у комплексі''' (''усі'' Вікі-проекти страждають на "латковість", якщо можна так сказати) і, зокрема, саме так (як Ви обгрунтовуєте) (пере)викласти. --[[Користувач:Павло Шевело|pavlosh]] 20:37, 14 Квіт 2005 (UTC)
:: Дмитре, у тому, що Ви вище виклали, є і зміст і логіка, тобто Ви маєте рацію. Але ІМХО це лише підтверджує, що треба ВСЕ розглянути '''у комплексі''' (''усі'' Вікі-проекти страждають на "латковість", якщо можна так сказати) і, зокрема, саме так (як Ви обгрунтовуєте) (пере)викласти. --[[Користувач:Павло Шевело|pavlosh]] 20:37, 14 Квіт 2005 (UTC)
:: З філософічної точки зору :-) "все розглядати в комплексі" - є неможливим для проектів такої організації, тому намагання надто систематизувати якісь базові речі і потім сподіватись підтримувати їх в такому стані є марними в даному випадку. Всі Вікіпроекти (Вікіпедія насамперед) розвиваються саме на основі процедури "латання", тому "латковість" - це є природна та фундаментальна властивість Вікіпроектів, і архітекторам, схильним до дедуктивних побудов, треба з цим змиритись :-). Тому і "Поради для новачків" стабілізуються в якусь структуру не зразу, а після інтенсивного "латання", зокрема і Вашого. [[Користувач:Dmitry Kazany|Dmitry Kazany]] 21:16, 14 Квіт 2005 (UTC)

Версія за 21:16, 14 квітня 2005

Треба скоріше "вводити в експлуатацію"! --pavlosh 16:03, 13 Квіт 2005 (UTC)

Запитання та/або пропозиції з "Генерального упорядкування"

Наразі вирішив (спробувати) розпочати дискусію, стримавши бажаааня орудувати сокирою ;-)

  1. Чим розділ Редагування концептуально, тобто "за задумом" відрізняється від Робота з енциклопедичними статтями?
  2. Так само доцільно (необхідно?) переупорядкувати зі змістом сторінки Довідка:Поради для новачків, оскільки будь яка подібна інформація потрібна перш за все новачкам, крім того є багато чого дублюючого ("Реєстрація" і т.п.).
  3. Необхідно (!!!) "прив'язати" розділ Wikipedia:Етикет та подібні.

--pavlosh 12:05, 14 Квіт 2005 (UTC)

Запитуєте - відповідаємо.
  1. В концепції Вікіпедії волонтерське "редагування" може бути застосованим практично до будь-яких сторінок, і це є ключовою ідеєю проекту. Тому теорію редагування виокремлено, адже вона стосується не тільки енциклопедичних сторінок. Спеціальні моменти, які акцентують увагу на специфіці редагування саме енциклопедичних сторінок, потрібно викласти окремо, на мою думку.
  2. "Поради для новачків" є початковим керівництвом. Взагалі доцільно припустити, що більшість новачків перш за все цікавлять питання пошуку інформації та навігації в ній. Але до цього доцільно розповісти про ідею проекту та стимулювати процедуру реєстрації. Після того потрібно показати можливості Вікіпедії щодо редагування статей. Цього для новачків достатньо. Інша справа, що це потрібно все наповнити посиланнями на деталізуючі сторінки, коли вони будуть створені.
  3. Будь ласка
Dmitry Kazany 18:54, 14 Квіт 2005 (UTC)
Дмитре, у тому, що Ви вище виклали, є і зміст і логіка, тобто Ви маєте рацію. Але ІМХО це лише підтверджує, що треба ВСЕ розглянути у комплексі (усі Вікі-проекти страждають на "латковість", якщо можна так сказати) і, зокрема, саме так (як Ви обгрунтовуєте) (пере)викласти. --pavlosh 20:37, 14 Квіт 2005 (UTC)
З філософічної точки зору :-) "все розглядати в комплексі" - є неможливим для проектів такої організації, тому намагання надто систематизувати якісь базові речі і потім сподіватись підтримувати їх в такому стані є марними в даному випадку. Всі Вікіпроекти (Вікіпедія насамперед) розвиваються саме на основі процедури "латання", тому "латковість" - це є природна та фундаментальна властивість Вікіпроектів, і архітекторам, схильним до дедуктивних побудов, треба з цим змиритись :-). Тому і "Поради для новачків" стабілізуються в якусь структуру не зразу, а після інтенсивного "латання", зокрема і Вашого. Dmitry Kazany 21:16, 14 Квіт 2005 (UTC)