Головна сторінка: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Дуже вже несиметрично було
Немає опису редагування
Рядок 17: Рядок 17:
<!-- Зображення дня --> {{Головна стаття/Вибране зображення}}<br/ >
<!-- Зображення дня --> {{Головна стаття/Вибране зображення}}<br/ >
<!-- Вибраний список --> {{Головна стаття/Вибраний список}}
<!-- Вибраний список --> {{Головна стаття/Вибраний список}}
<!-- Цікавинки --> {{Головна стаття/Цікавинки}}
<!-- Вікі-Тиждень --> {{Головна стаття/Вікі-Тиждень}}
</div>
</div>
| width="1%" | &nbsp;
| width="1%" | &nbsp;
Рядок 24: Рядок 24:
<!-- Цей день в історії --> {{Головна стаття/Цей день в історії}}<br/ >
<!-- Цей день в історії --> {{Головна стаття/Цей день в історії}}<br/ >
<!-- У новинах {{Головна стаття/У новинах}}-->
<!-- У новинах {{Головна стаття/У новинах}}-->
<!-- Вікі-Тиждень --> {{Головна стаття/Вікі-Тиждень}}<br/ >
<!-- Цікавинки --> {{Головна стаття/Цікавинки}}<br/ >
</div>
</div>
|}
|}

Версія за 17:32, 5 грудня 2010

Шаблон:Головна стаття/Голова

Шаблон:Головна стаття/Пошук та довідка   Шаблон:Головна стаття/Участь та спілкування

Лінійні кораблі типу «Нельсон» — тип лінкорів Королівського військово-морського флоту Великої Британії часів Другої світової війни. Всього для британського флоту побудовано 2 кораблі цього типу і вони були названі на честь знаменитих адміралів минулого — «Нельсон» (англ. Nelson) та «Родні» (англ. Rodney). «Нельсони» стали першими «вашингтонськими лінкорами». Відповідно до Вашингтонської морської угоди Велика Британія отримала право побудувати два лінкори з гарматами калібром до 406-мм і стандартною водотоннажністю до 35 560 т. Формально «Нельсон» і «Родні» були 23-вузловою версією лінійних крейсерів типу «G-3», від будівництва яких Велика Британія відмовилася за вищезгаданою угодою. Попри низку недоліків та невелику максимальну швидкість, «Нельсон» і «Родні» вважалися найсильнішими британськими лінкорами періоду Другої світової війни, за сукупністю характеристик перевершуючи пізніші лінкори типу «Кінг Джордж V». У роки війни обидва лінкори брали активну участь у бойових операціях. А «Родні» зіграв вирішальну роль у потопленні німецького лінкора «Бісмарк», який до цього пустив на дно у Данській протоці гордість Королівського флоту — лінійний крейсер «Худ».

Олександра Данська
Олександра Данська

Олександра Данська (дан. Alexandra af Danmark, англ. Alexandra of Denmark), також королева Олександра (англ. Queen Alexandra); 1 грудня 1844, Копенгаген — 20 листопада 1925, Сандрингемський палац) — данська принцеса, королева Великої Британії та Ірландії, а також імператриця Індії (1901), з 1910 року — вдовуюча королева. Олександра була сестрою російської імператриці Марії Федорівни та тіткою імператора Миколи II.

Кордильєра-дель-Пайне в Національному парку Торрес-дель-Пайне, Анди, Чилі.


Ета Кіля
Ета Кіля

Цей список містить наймасивніші зорі, відкриті станом на січень 2024 року. Маса зір вимірюється у сонячних масах і є однією із найважливіших характеристик зір, бо визначає їхню подальшу еволюцію. Масивні зорі еволюціонують дуже швидко порівняно із маломасивними. На останніх етапах еволюції вони перетворюються на нейтронні зорі або чорні діри, що може супроводжуватися спалахом наднової. Масивні зорі є одним із джерел важких елементів у Всесвіті, оскільки температура їх ядер достатньо висока, щоб синтезувати хімічні елементи до заліза, а під час наднових можливим стає утворення і ще важчих елементів. Масивні зорі порівняно рідкісні та швидко еволюціонують, тому їх важко спостерігати. Через це вони залишаються предметом активних досліджень.

        Шаблон:Головна стаття/Вікі-Тиждень
 
Файл:Wikimedia-logo-rose.PNG Розділи Вікіпедії
Файл:Wikimedia-logo-rose.PNG Портали Вікіпедії
Файл:Wikimedia-logo-ocean.PNG Братні проекти