Марк Юніан Юстин: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Luckas-bot (обговорення | внесок)
м r2.7.1) (робот додав: bg:Марк Юниан Юстин
WikitanvirBot (обговорення | внесок)
м r2.7.1) (робот додав: pt:Marco Juniano Justino
Рядок 41: Рядок 41:
[[no:Junianus Justinus]]
[[no:Junianus Justinus]]
[[pl:Marek Junianus Justynus]]
[[pl:Marek Junianus Justynus]]
[[pt:Marco Juniano Justino]]
[[ro:Justinus]]
[[ro:Justinus]]
[[ru:Марк Юниан Юстин]]
[[ru:Марк Юниан Юстин]]

Версія за 10:36, 26 березня 2011

Юстин (лат. Iustinus) — римський історик часів правління імператора Геліогабала, жив близько 60-х років нашої ери.

Автор широкого включення в історичній праці в 44 книгах під заголовком «Historiae Philippicae» Трога Помпея, який жив за Августа[1]. На початку трактату міститься згадка імені імператора Марка Антоніна (Геліогабала), тому дослідники робить висновок про життя Юстина за часів цього імператора (III століття), але певні сумніви залишаються, оскільки ім'я імператора міг дописати в манускрипті невідомий редактор. У будь-якому випадку Юстин повинен був жити в часи до V століття.

«Historiae Philippicae»

«Historiae Philippicae» подає всесвітню історію, проте головним чином історію Македонської держави, без ретельної хронологічній послідовності окремих подій. Нею чимало користувався християнський історик і теолог Павел Орозій, цінувалася вона і в Середні віки.

Виклад Юстина відрізняється простотою і стислістю, містить в собі багато цікавого і до цих пір має значення, хоча не завжди витримує сувору критику. Юстин зосереджується на описі цікавих і повчальних фактів, часто недостовірних, виявляють неточності при зіставленні його історії з працями інших античних авторів. Однак джерела Юстина, або вірніше Трога Помпея, доносять унікальну інформацію, яку неможливо знайти в інших авторів. Юстин повторив версію Помпея Трога про більшу давнину скіфів по відношенню до єгиптян, навів імена ранніх царів скіфів і вказав на пов'язані з ними події.

Примітки

  1. Помпеї, 20

Джерела