Каролінги: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
категоризація, оформлення, повтор-
Рядок 19: Рядок 19:


* '''[[Карл Великий]]''', син Пепіна, став королем франків в [[768]] і був коронованим на імператора римським Папою [[Лев III|Левом III]] у [[800]].
* '''[[Карл Великий]]''', син Пепіна, став королем франків в [[768]] і був коронованим на імператора римським Папою [[Лев III|Левом III]] у [[800]].
* '''[[Людовик I Благочестивий]]''', син Карла, був єдиним наступником, але після смерті Людовіка проходила трирічна громадянська війна між його синами: [[Лотар I|Лотарем]], [[Людовик II Німецький|Людовиком II Німецьким]] і [[Карл II Лисий|Карлом II Лисим]].
* '''[[Людовик I Благочестивий]]''', син Карла, був єдиним наступником, але після смерті Людовіка проходила трирічна громадянська війна між його синами: [[Лотар_(король_Франції)|Лотарем]], [[Людовик II Німецький|Людовиком II Німецьким]] і [[Карл II Лисий|Карлом II Лисим]].


== Поділ імперії Карла Великого ==
== Поділ імперії Карла Великого ==

Версія за 15:10, 6 квітня 2011

Каролі́нги (лат. Carolingi, фр. Carolingiens) — королівська династія у державах франків.

Походження

Каролінги були династією голів палаців (майордомів), потім франкських королів. Вони успадкували владу від Меровінгів і продовжували керувати в деяких королівствах до 987. Ім'я Каролінгів походить від Карла Мартела (лат. Carolus Martellus), який переміг маврів в битві при Турі в 732. Найвидатніший член династії — Карл Великий, (лат. Carolus Magnus), коронований імператором у 800.

Карл Великий, представник династії Каролінгів

Вважають, що династія заснована Арнульфом Мецським, впливовим єпископом Меца на початку VII сторіччя. Його син Ансежісел (Ansegisel) одружився зі Святою Беггі (Saint Begga), дочкою голови палацу Австразії Пепіна Ланденського (Pepin Landen). Їхнім сином був Пепін Херістальський (Pepin Heristal), також голова палацу Австразії.

Від дідів Пепіна династія одержує свої раніші імена: Арнулфінги (Arnulfing) або Пепініди (Pippinid).

Представники

  • Пепін Короткий став королем в 751 році за підтримки франкських дворян і римського Папи Захарія (Zachary). Останнього короля династії Меровінгів, Хілдеріка III (Childeric III) було пострижено і заслано в монастир.

Поділ імперії Карла Великого

Після поділу імперії між трьома онуками Карла Великого згідно з Верденським Договором 843, Каролінги продовжували тримати трон у всіх трьох країнах, які були створені: Західній Франкії, Середній Франкії і Східній Франкії: