Dassault Mirage 2000: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Рядок 52: Рядок 52:


== Конструкція ==
== Конструкція ==
Літак спроектований за схемою качки з низькорозташованим трикутним в плані крилом, що має кут стріловідності по передній кромці 58 градусів, з одним кілем. Шасі трехстоєчноє, з носовою опорою. Конструктивними особливостями літака є потужна і розвинена механізація крила (автоматично керовані предкрилки по всій передній кромці і двосекційні ельовони по всьому розмаху), а також широке вживання композиційних матеріалів. [[Файл:Mirage 4.gif|міні|ліворуч|200пкс|Конструкція]]
Літак спроектований за схемою качки з низькорозташованим трикутним в плані крилом, що має кут стріловідності по передній кромці 58 градусів, з одним кілем. Шасі трьохстоєчне, з носовою опорою. Конструктивними особливостями літака є потужна і розвинена механізація крила (автоматично керовані предкрилки по всій передній кромці і двосекційні ельовони по всьому розмаху), а також широке вживання композиційних матеріалів. [[Файл:Mirage 4.gif|міні|ліворуч|200пкс|Конструкція]]


Зверху і знизу на кожній консолі крила розташовані повітряні гальма. Крило багатолонжеронне суцільнометалевій конструкції; обшивка ельовонов виконана з вуглепластика, заповнювач — стільниковій конструкції з алюмінієвого сплаву Ag5. Панелі відсіку радіоелектронного устаткування також шаруватої конструкції з обшивкою з вуглепластика і стільниковим заповнювачем. Практично вся обшивка кіля і вся обшивка керма напряму виконана з епоксідних боро- і углепластиків. Заповнювач керма напряму стільниковий з алюмінієвого сплаву.
Зверху і знизу на кожній консолі крила розташовані повітряні гальма. Крило багатолонжеронне суцільнометалевої конструкції; обшивка ельовонов виконана з вуглепластика, заповнювач — стільникова конструкція з алюмінієвого сплаву Ag5. Панелі відсіку радіоелектронного устаткування також шаруватої конструкції з обшивкою з вуглепластика і стільниковим заповнювачем. Практично вся обшивка кіля і вся обшивка керма напряму виконана з епоксідних боро- і вуглепластиків. Заповнювач керма напряму стільниковий з алюмінієвого сплаву.


== Бортові системи ==
== Бортові системи ==

Версія за 05:59, 18 квітня 2011

Dassault Mirage 2000
Dassault Mirage 2000
Призначення: винищувач-бомбордувальник
Перший політ: 10 березня 1978 року
Прийнятий на озброєння: 1984
Розробник: Dassault Aviation
Виробник: Dassault Aviation
Всього збудовано: більше ніж 600
Конструктор: Dassault Aviation
Екіпаж: 1 особа
Максимальна швидкість (МШ): 2340 км/год
МШ біля землі: 1110 км/год
МШ на висоті: 2338 км/год
Бойовий радіус: 1480 км
Дальність польоту: 3335 км
Практична стеля: 18000 м
Швидкопідйомність: 284 м/с
Довжина: 14,36 м
Висота: 5,30 м
Розмах крила: 9,13 м
Площа крила: 41 м²
Споряджений: 13800 кг
Двигуни: 1× SNECMA M53-P2
Тяга (потужність): 1× 6560
Тяга форсажна: 1× 9700
Гарматне озброєння: 2x30 мм DEFA 554
Кількість точок підвіски: 9 (5 під фюзеляжом,4 під крилом)
Маса підвісних елементів: 6300 кг
Підвісне озброєння: 2х "Супер Матра" і 2х"Мажик", 3xAS-30, Зх "Екзосет"

Dassault Mirage 2000 у Вікісховищі

Міраж-2000 (Dassault Mirage 2000) — французький багатоцільовий винищувач, розроблений в 1970-х роках фірмою Дассо. Основний бойовий літак військово-повітряних сил Франції в кінці XX — на початку XXI століття. Прийнятий на озброєння армій декількох країн Азії, Європи і Латинської Америки.

Складальна лінія Mirage 2000 була зупинена в 2007 році після постачання останнього літака. Останній Mirage 2000 був відправлений ВПС Греції 23 листопада 2007 року. ВПС Франції виробляють заміну літака Mirage 2000 багатоцільовим винищувачем Dassault Rafale, прийнятому на озброєння ВПС 27 червня 2006 року.

Конструкція

Літак спроектований за схемою качки з низькорозташованим трикутним в плані крилом, що має кут стріловідності по передній кромці 58 градусів, з одним кілем. Шасі трьохстоєчне, з носовою опорою. Конструктивними особливостями літака є потужна і розвинена механізація крила (автоматично керовані предкрилки по всій передній кромці і двосекційні ельовони по всьому розмаху), а також широке вживання композиційних матеріалів.

Конструкція

Зверху і знизу на кожній консолі крила розташовані повітряні гальма. Крило багатолонжеронне суцільнометалевої конструкції; обшивка ельовонов виконана з вуглепластика, заповнювач — стільникова конструкція з алюмінієвого сплаву Ag5. Панелі відсіку радіоелектронного устаткування також шаруватої конструкції з обшивкою з вуглепластика і стільниковим заповнювачем. Практично вся обшивка кіля і вся обшивка керма напряму виконана з епоксідних боро- і вуглепластиків. Заповнювач керма напряму стільниковий з алюмінієвого сплаву.

Бортові системи

Система керування літаком електродистанційна, з чотирикратним дублюванням. Крім того, є аварійний канал, живлення якого здійснюється від окремої акумуляторної батареї. Вона забезпечує достатню стійкість і керованість у всьому діапазоні висот і швидкостей, включаючи польоти на гранично малих висотах і на високих швидкостях, а також в екстремальних умовах на малих швидкостях при великих кутах атаки.

Дві незалежні гідравлічні системи з робочим тиском 280 атм забезпечують роботу приводів поверхонь управління, випуск і прибирання шасі і повітряних гальм. Джерелами електроенергії є два генератори змінного струму по 20 кВА і акумуляторну батарею ємкістю 40 ампергодин.

Варіанти

Mirage 2000D

Перший політ модифікації Mirage 2000d відбувся 19 лютого 1991 року, перший політ серійної машини — 31 березня 1993 року. Введений в бойовий склад французьких ВПС в березні 1994 року. Машина є першим французьким винищувачем, призначеним для подолання системи ППО на малих висотах і завдання ударів по наземних цілях в будь-яких погодних умовах і вночі з використанням як ядерної, так і звичайної високоточної керованої авіаційної зброї з лазерними системами наведення. До інших особливостей літака, що відрізняють його від попередньої модифікації (Міраж 2000n), відносяться наявність вдосконаленого бортового радіоелектронного устаткування, що включає системи управління польотом і прицільно-навігаційну, засоби РЕБ, а також можливість вживання перспективних УР класу повітря-земля «Апаш». Всього побудовано 86 машин.

Варіанти

  • Mirage 2000 — первісна модифікація.
  • Mirage 2000В — двомісний навчально-бойовий варіант модифікації 2000С.
  • Mirage 2000С — одномісний винищувач-перехоплювач.
  • Mirage 2000D — ударний винищувач-бомбардувальник, носій звичайного озброєння.
  • Mirage 2000Е — багатоцільовий винищувач, призначений для експорту.
  • Mirage 2000ED — двомісний навчально-бойовий варіант модифікації 2000 Є.
  • Mirage 2000N — ударний винищувач-бомбардувальник, носій ядерної зброї.
  • Mirage 2000R — одномісний розвідник.
  • Mirage 2000S — експортна версія 2000D, вироблена з 1994 року.
  • Mirage 2000-5 — модернізована експортна версія

Mirage 2000D

Перший політ модифікації Mirage 2000D відбувся 19 лютого 1991 року, перший політ серійної машини — 31 березня 1993 року. Введений до бойового складу французьких ВПС у березні 1994 року. Машина є першим французьким винищувачем, призначеним для подолання системи ППО на малих висотах і нанесення ударів по наземних цілях в будь-яких погодних умовах і вночі з використанням як ядерної, так і звичайного високоточної керованого авіаційної зброї з лазерними системами наведення. До числа інших особливостей літака, що відрізняють його від попередньої модифікації («Міраж-2000N»), належать наявність вдосконаленого бортового радіоелектронного обладнання, що включає системи управління польотом і прицільно-навігаційну, засоби РЕБ, а також можливість застосування перспективних УР класу повітря-земля "Апаш «[1]. Всього побудовано 86 машин.

Mirage 2000E

Загальне найменування експортної модифікації літака Mirage 2000. Машина оснащувалася двигуном M53-p2, вдосконаленою РЛС Rdm+ фірми THOMSON-CSF і станцією лазерної підсітки наземних цілей ATLIS II, що розміщується в підвісному контейнері.

Близькі за призначенням та характеристиками машини

Примітки

  1. Французький тактичний винищувач» Міраж-2000D ". Закордонний військовий огляд 1994, № 8, с. 40-44

Посилання


Шаблон:Link FA