Шумлянський Олександр Михайлович: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
OPbot (обговорення | внесок)
OPbot (обговорення | внесок)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Шумлянський Олександер''' ([[1748]] — 95), видатний лікар-вчений, мед. діяч, засновник гістологічної науки в Росії, родом з с. Малі Будища на Полтавщині. Закінчив Київ. Духовну Академію і до 1773 був перекладачем у Моск. держ. архіві. Згодом закінчив мед. школу при Петербурзькому адміралтійському шпиталі (1776). Захистив у Страсбурзькому Ун-ті дисертацію про будову нирок (1782), в якій на 60 pp. раніше В. Бовмена описав капсулю навколо судинного клубочка нирки. Проф. вищих мед. шкіл у Петербурзі й Москві, де керував організацією мед. освіти. У 1744 обраний почесним чл. Мед. Колегії. Автор низки праць, у тому числі кн.: «Мнение одного истиннолюбца о поправлений наиполезнейшей для людей науки» (1787).
'''Шумлянський Олександер''' ([[1748]] — 95), видатний лікар-вчений, мед. діяч, засновник гістологічної науки в Росії, родом з с. Малі Будища на Полтавщині. Закінчив Київ. Духовну Академію і до 1773 був перекладачем у Моск. держ. архіві. Згодом закінчив мед. школу при Петербурзькому адміралтійському шпиталі (1776). Захистив у Страсбурзькому Ун-ті дисертацію про будову нирок (1782), в якій на 60 pp. раніше В. Бовмена описав капсулю навколо судинного клубочка нирки. Проф. вищих медичних шкіл у Петербурзі й Москві, де керував організацією мед. освіти. У 1744 обраний почесним чл. Мед. Колегії. Автор низки праць, у тому числі кн.: «Мнение одного истиннолюбца о поправлений наиполезнейшей для людей науки» (1787).





Версія за 07:35, 26 квітня 2007

Шумлянський Олександер (1748 — 95), видатний лікар-вчений, мед. діяч, засновник гістологічної науки в Росії, родом з с. Малі Будища на Полтавщині. Закінчив Київ. Духовну Академію і до 1773 був перекладачем у Моск. держ. архіві. Згодом закінчив мед. школу при Петербурзькому адміралтійському шпиталі (1776). Захистив у Страсбурзькому Ун-ті дисертацію про будову нирок (1782), в якій на 60 pp. раніше В. Бовмена описав капсулю навколо судинного клубочка нирки. Проф. вищих медичних шкіл у Петербурзі й Москві, де керував організацією мед. освіти. У 1744 обраний почесним чл. Мед. Колегії. Автор низки праць, у тому числі кн.: «Мнение одного истиннолюбца о поправлений наиполезнейшей для людей науки» (1787).




Література