Броніславівка: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
+ {{Ізольована стаття|кільце2}} за допомогою AWB
Більше не розпізнається як ізольована стаття, removed: {{Ізольована стаття|кільце2}} за допомогою AWB
Рядок 1: Рядок 1:
{{Ізольована стаття|кільце2}}
'''Броніславівка''' ({{lang-pl|Bronisławówka}}) — [[Німецькі колонії Галичини|німецька колонія]], яка знаходилася поблизу сучасного села [[Метенів]] ([[Зборівський район]] [[Тернопільська область|Тернопільської області]]). Поблизу знаходилася інша німецька колонія — Казимирівка.
'''Броніславівка''' ({{lang-pl|Bronisławówka}}) — [[Німецькі колонії Галичини|німецька колонія]], яка знаходилася поблизу сучасного села [[Метенів]] ([[Зборівський район]] [[Тернопільська область|Тернопільської області]]). Поблизу знаходилася інша німецька колонія — Казимирівка.



Версія за 12:44, 1 липня 2012

Броніславівка (пол. Bronisławówka) — німецька колонія, яка знаходилася поблизу сучасного села Метенів (Зборівський район Тернопільської області). Поблизу знаходилася інша німецька колонія — Казимирівка.

Колонію було засновано 1838 року у Золочівській окрузі Королівства Галичини і Лодомерії. Сюди (як і в сусідню колонію Казимирівка) заселилися німці-євангелісти з Пфальцу[1].

У 1880 р. у Броніславівці налічувалось 18 домів і 92 жителі. В німці-євангелістів був парафіяльний храм у Львові. 1872 року у Броніславівці було закладено школу євангелістів із німецькою мовою навчання. Свій храм було було згодом зведено при дорозі з Золочева на Тернопіль[2][3].

У Географічному словнику Королівства Польського вказано, що в колонії був філіал львівської парафії євангелістів[4].

У міжвоєнний період до 1934 року колонія утворювала окрему сільську гміну, яка 1 серпня 1934 року в рамках реформи самоврядування на підставі нового закону про самоврядування (23 березня 1933 року) увійшла до нової сільської гміни Плугів (Золочівський повіт Тернопільського воєводства)[5]

В колонії були добре розвинені різні допоміжні промисли. Наприклад, Броніславівка виділялася своїми пасіками[6]. Також в колонії діяло єдине відоме (в наш час) німецьке мисливське товариство в Галичині. Броніславівське товариство (куди входили і жителі Казимирівки) згадується під 1922 роком. Зокрема збереглася його печатка[7].

Після радянської окупації Західної України жителів колонії були репатрійовано до Німеччини.

Див. також

Примітки

  1. Карта німецьких поселень Галичини у 1939 році
  2. Національна академія наук України, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень, Товариство «Знання» України, Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могили, Українська академія політичних наук, Миколаївський центр політичних досліджень / Німецькі поселенці в Україні: Історія та сьогодення — Київ — Миколаїв, 2006—415с. сторінки 91-108: Поява і господарська діяльність німецьких поселенців на Галичині та архітектурна специфіка німецьких колоній — Львів//Олешко О., Петришин Г..
  3. Свідок історії
  4. Bronisławówka // Słownik geograficzny Królestwa Polskiego. — Warszawa : Druk «Wieku», 1880. — Т. I. — S. 380. (пол.)
  5. Dz.U. 1934 nr 64 poz. 572. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 14 lipca 1934 r. o podziale powiatu złoczowskiego w województwie tarnopolskiem na gminy wiejskie.
  6. Петро Сіреджук. Допоміжні промисли німецької меншини Західної України між двома світовими війнами. С.1
  7. Петро Сіреджук. Допоміжні промисли німецької меншини Західної України між двома світовими війнами. С.3