Марченко Марина

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Марченко Марина (народ. 1943 р.) — українська вчителька української мови з Авдіївки. Заслужений учитель України.

Мурал: Марина Марченко. м. Авдіївка

У 2016 році на одному з будинків м. Авдіївка, зруйнованому обстрілом бойовиків, австралійський художник Гвідо Ван Хелтен (Guido van Helten) намалював портрет Марини Марченко. Саме поблизу цього будинку у 2014 році важко поранили чоловіка Марини Марченко[1][2][3].

Про історію муралу розповів куратор і засновник міжнародного арт-проекту Art United Us Гео Лерос на своїй сторінці в “Фейсбуці”:

“Ця робота несе в собі величезну силу в виразі обличчя цієї людини, вона ніби промовляє їм з умиротворенням на обличчі: так, ви можете обстріляти нас, зруйнувати наші будинки, але ми нікуди не підемо з нашої батьківщини”, “Протягом цих двох днів поки ми малювали, за два кілометри від нас було здійснено більше сотні ударів”[4]

У квітні 2019 року Марина Марченко отримала державну нагороду Заслужений учитель України з рук Президента України Петра Порошенка[5].

Під час візиту на Донбас Президент відвідав школу № 6 прифронтового міста, де Марина Марченко викладає українську мову і під час вручення їй нагороди зазначив: «Я впевнений, що після ваших уроків діти знають українську навіть краще президента».

Примітки[ред. | ред. код]

  1. В Авдеевке австралийский художник написал портрет учительницы. Архів оригіналу за 6 травня 2019. Процитовано 6 травня 2019.
  2. «Боже, бережи Авдіївку!» — слова написані під моїм величезним портретом на розбомбленій дев'ятиповерхівці, де чоловіка поранили", — вчителька Марина Марченко. Архів оригіналу за 6 травня 2019. Процитовано 6 травня 2019.
  3. ТСН ПОСПІЛКУВАЛАСЬ З ВЧИТЕЛЬКОЮ, ЯКУ ЗОБРАЗИЛИ НА МУРАЛІ У ПРИФРОНТОВІЙ АВДІЇВЦІ
  4. З’ясовано ім’я заслуженої вчительки, яка стала героїнею 4-поверхового муралу в Авдіївці. Архів оригіналу за 6 травня 2019. Процитовано 6 травня 2019.
  5. Вчителька — героїня муралу в Авдіївці отримала нагороду від Президента. Архів оригіналу за 6 травня 2019. Процитовано 6 травня 2019.

Інтернет-ресурси[ред. | ред. код]