Медаль Diligentiae

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Медаль Diligentiae
Medal Diligentiae
Країна Корона Королівства Польського
Тип Медаль
Вручається: Кадетам та учням
Вручає: Королем,центральною владою, церквою
Підстава За видатні досягнення у навчанні
Статус не вручається
Нагородження
Засновано: 1767 (К:Нагороди, засновані 1767 (0))
Останнє: 1792
Нагороджені:
Черговість

CMNS: Медаль Diligentiae у Вікісховищі

Медаль Diligentiae[1] —медаль, заснована в 1767 році королем Станіславом Августом , за для відзнаки курсантів кадетського корпусу Лицарської школи (Академії Шляхетного корпусу Його Величності та Речі Посполитої), як почесна відзнака за старанність у науці. Медаль мала два статуси: золота та срібна.

Опис нагороди

[ред. | ред. код]

Медаль виготовляли круглої форми, в золоті мала діаметр 26 мм у сріблі 36,5 мм, На аверсі, під короною, була королівська монограма "SAR", оточена вінком з лаврового листя , перев'язаного внизу бантиком. На реверсі був напис латиною: DILI / GEN / TIAE / ("Старання") всередині обідка з дубового листя, перев’язано внизу бантом. Автором дизайну медалі був Хольцхауссер (Holzhaeusser). Медаль носили з лівого боку грудей, на блакитній або малиновій стрічці.

Нагородження

[ред. | ред. код]

Король особисто нагороджував кадетів на прохання керівництва Лицарської школи. Спочатку медаль отримували лише курсанти. Після 1784 р. Король розширив коло учнів, які могли нагороджуватись медаллю, на учнів провінційних шкіл (молодших шкіл) та осіб, відзначених за добре навчання Коро́ною Королі́вства По́льського та Великого князівства Литовського.. Церемонія на право нагородження медалями була делегована представникам державних органів влади та церкві. Але король все ж нагороджував почесних осіб, наприклад, у 1784 році король святкував 20-ту річницю своєї коронації у Білостоці . Під час цієї церемонії король особисто нагородив учнів шкіл. Медаллю нагороджували до 1792 року.

реверс медалі

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Archiwum Numizmatyczne, ceny monet, medali, banknotów i odznaczeń. Antykwariatu Numizmatycznego. Najdroższe monety - Niemczyk.pl. archiwum.niemczyk.pl. Архів оригіналу за 14 лютого 2021. Процитовано 8 лютого 2021.

Джерела

[ред. | ред. код]