Меркулов Валентин Миколайович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Валентин Миколайович Меркулов
Народження 1 квітня 1957(1957-04-01) (67 років)
Миколаїв, Українська РСР, СРСР
Національність українець
Жанр живопис
Навчання Південноукраїнський національний педагогічний університет імені Костянтина Ушинського
Діяльність художник
Напрямок експресіонізм
Вчитель Яблонська Тетяна Нилівна

Валентин Миколайович Меркулов (нар. 1 квітня 1957 р., Миколаїв, УРСР — 6 квітня 2022 р., Миколаїв) — український художник, ілюстратор, педагог. Учасник всеукраїнських і міжнародних виставок і пленерів, член Координаційної ради міжнародного фонду «Культурне надбання» Півдня України[1].

Життєпис подій і творчості[ред. | ред. код]

Закінчив художньо-графічний факультет Одеського державного педагогічного інституту імені К. Д. Ушинського і здолбув ківліфікацію; вчитель креслення та малювання. Удосконалював свої вміння в майстерні Тетяни Ніловни Яблонської .[2]

З 1987 року брав участь у міжнародних, республіканських та обласних виставках (Україна (Київ, Миколаїв), Польща (Ярослав), Німеччина (Геннеф).[3]). Ілюстрував дитячі книги.

Роботи В. Меркулова в приватних колекціях України, Росії, США, Німеччини, Франції, Швейцарії, Ізраїлю, Ямайки, Аргентини.

З 2000-х рр. В. Меркулов займався викладав курс композиції та малюнка в Польщі (Ярослав). Останніми роками — методист Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Разом з освітянами закладу проводив численні пленери та виставки.

В. Меркулов очолював авторську ART-студію.

Нагороди[ред. | ред. код]

В. М. Меркулов нагороджений медаллю Російської академії наук «За мастерство живописи»[2].

Особливості творчості[ред. | ред. код]

Майстер-клас для учнів М-Погорілівської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату Миколаївської обласної ради. Під час майстер-класу художник використовує мастихін

Особливість техніки В.Меркулова — використання мастихіна — спеціального художнього шпателя. Валентин Миколайович зазначав: «Краски, накладываемые мастихином, звучат в полную силу, не тускнеют, не размываются, а в смешении дают дивные переливы. Благодаря этому отпадает необходимость фокусироваться на деталях, что отлично подходит, например, для пейзажей на полотнах большого размер. А мелкие детали прорабатываются кистью»[2].

Підтримував творчі стосунки з народним художником України Андрієм Антонюком, з яким брали участь у пленерах і колективних виставках. В його оточенні були митці Леонід Ященко, Олексій Чернега, Володимир Жуков, Андрій Анкоссі та ін.

Виноски[ред. | ред. код]

  1. На допомогу Миколаївському педагогу: збірник інструктивно- методичних листів та рекомендацій на 2015/16 навчальний рік: [у 3 ч.]. – Миколаїв: ОІППО, 2015. – Ч. 3. – 262 с. - http://chito.in.ua/pdfview/na-dopomogu-mikolayivsekomu.html. 2015.
  2. а б в В.Крещук. Счастье погружения в творчество // Рабочая газета. - К., № 2, от 09 января 2013 г. Архів оригіналу за 2 лютого 2017.
  3. Выставка «Летняя палитра» в г. Николаев (2006 г.). Архів оригіналу за 2 лютого 2017.

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Виставка миколаївських художників Валентина Меркулова та Ганни Стефановської
  2. Виставка «Московское небо» (м. Миколаїв, 15.11.2012 р.)
  3. Художественная галерея «N-Проспект». Роботи Меркулова В. М.