Мойсеєнко Андрій Олександрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мойсеєнко Андрій Олександрович
 Молодший лейтенант
Загальна інформація
Народження 30 жовтня 1973(1973-10-30) (50 років)
Київ
Alma Mater Історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Псевдо «Отаман»
Військова служба
Приналежність Україна Україна
Рід військ
Формування Київський козацький полк ім. Т. Шевченка
Війни / битви Війна на сході України
Командування
2014 — н.ч. Командир добровольчої козацької роти спецпризначення ім. Т.Шевченка (Київський козацький полк ім. Т. Шевченка).
Нагороди та відзнаки
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Відзнака «За мужність в охороні державного кордону»
Відзнака «За мужність в охороні державного кордону»
Медаль «За жертовність і любов до України»
Медаль «За жертовність і любов до України»
Почесна грамота Верховної Ради України
Майстер спорту України
Майстер спорту України
Орден Архистратига Михаїла II ступеня
Орден Архистратига Михаїла II ступеня

Андрі́й Олекса́ндрович Мойсе́єнко — (нар.30 жовтня 1973, Київ) полковник вільного козацтва, засновник та командир добровольчої козацької роти спецпризначення ім. Т. Шевченка[1], молодший лейтенант запасу ЗСУ, Державна прикордонна служба України, український педагог.

Короткий життєпис[ред. | ред. код]

Закінчив історичний факультет Київського університету та Національний університет фізичного виховання і спорту України, факультет реабілітації. Отаман Київського міського товариства «БУК». Майстер спорту України з легкої атлетики, директор київської багатопрофільної освітньо-просвітницької та спортивно-оздоровчої студії «Старт», лікар-реабілітолог. Автор комплексної методики лікування та реабілітації захворювань опорно-рухового аппарату і нервової системи, автор методу дитячої спортивно-оздоровчої гімнастики, викладач, педагог, автор праць з вікової педагогіки, педагогіки та філософії[2]. Засновник та командир єдиного в Україні добровольчого козацького підрозділу, що з початку липня 2014 року бере участь у бойових діях на сході України. Ініціатор створення та почесний голова оперативного штабу військово-патріотичного об'єднання БУК (бойове українське козацтво БУК). Ідеолог та фундатор військової течі в історії сучасного українського козацтва[3]. Критик «декоративного» козацтва.

Брав участь в протистоянні під час Революції Гідності протягом листопада 2013-лютого 2014-го, командував окремим підрозділом київських козаків у складі самооборони Майдану в Києві, отримав поранення.

Зовнішні відеофайли
Нагородження добровольців козацької роти
Голова Держприкордонслужби вручив державні нагороди учасникам громадського формування
Бойове українське козацтво
Відкриття виставки "Бойове українське козацтво в АТО"

Засновник та отаман Київський козацький полк ім. Т. Шевченка , засновник та командир добровольчої козацької роти спецпризначення ім. Т.Шевченка. Підрозділ виконує завдання з охорони державного кордону на ділянці відповідальності донецького прикордонного загону.

23 серпня 2014 року вчотирьох — з Орестом Дирівим, Станіславом Кохановським, Юрієм Осипенком більше 10 годин протистояли російському наступу на Новоазовськ (пункт пропуску «Новоазовськ» українсько-російського кордону). Здійснюючи прикриття основних сил і не зважаючи на те, що противник кількісно переважав та мав краще озброєння, група у складі чотирьох козаків вступила в бій і знищила ворожий мінометний розрахунок та змусила ворога відступити за лінію українсько-російського кордону[4]. Усі четверо поранені, контужені.

Після лікування в центральному кліничному госпіталі ДПСУ в м. Києві, повернувся на фронт, де на чолі козацької роти ім. Т.Шевченка виконував бойові завдання в оперативній взаємодії ДПСУ в населених пунктах Маріуполь, Талаківка, Гнутове, Комінтернове, Широкіне, Водяне та інші. Залишаючись командиром діючої добровольчої козацької роти ім. Т.Шевченка, ініціював на початку 2016 року створення козацького підрозділу в складі ДПСУ з резерву козацької роти ім. Т.Шевченка.

Протягом 2016—2020 років продовжує командувати добровольчою козацькою ротою ім. Т.Шевченка в зоні АТО-ООС.

Член громадської ради при Адміністрації Державної прикордонної служби України.

З дружиною виховують сина Олексія.

Нагороди[ред. | ред. код]

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Київський козацький полк ім. Т. Шевченка)
  2. Київський козацький полк імені Т. Г. Шевченка (БУК) в АТО, Київ, 2017 р. Бібліотека ім. Лесі Українки м. Києва. Архів оригіналу за 13 листопада 2017.
  3. Київський козацький полк ім. Тараса Шевченка (БУК) в АТО. Національна історична бібліотека України. Архів оригіналу за 14 листопада 2017.
  4. ПРИКОРДОННИК УКРАЇНИ (№ 14 (5460) 10 КВІТНЯ 2015 РОКУ). За козацьку мужність (PDF). ГАЗЕТА ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ. Архів оригіналу (PDF) за 1 грудня 2017.

Джерела[ред. | ред. код]