Церква Введення в храм Пречистої Діви Марії (Звенигород)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Церква Введення в храм Пречистої Діви Марії (Звенигород)

Тип церква
Країна  Україна
Розташування Звенигород
Конфесія УГКЦ
Будівництво 2002

Церква Введення в храм Пречистої Діви Марії в Звенигороді — парафія і храм греко-католицької громади Бучацького деканату Бучацької єпархії Української греко-католицької церкви в селі Звенигород Чортківського району Тернопільської области.

Історія церкви

[ред. | ред. код]

Парафія с. Звенигород своїм заснування сягає 18 століттям. Відповідно до фундаційної грамоти графа Стефана Потоцького, виданої 7 грудня 1712 року в Любліні на заснування монастиря оо. Василіян у Бучачі, родина Потоцьких, які були власниками села Звенигород, передала його у власність монастиря. Ймовірно, що від того часу була заснована греко-католицька громада.

Парафіяльний храм, який зберігся до нині і є у користуванні громади ПЦУ, був збудований в 1923 році. Імовірно, що на цьому ж місці був давніший храм. Про це свідчить пам'ятний хрест на церковному подвір'ї з написом: «На цьому місці був вівтар храму...».

У роки переслідувань УГКЦ, після Львівського псевдособору 1946 року, у с. Звенигород активно діяла підпільна УГКЦ.

Парафіяльна церква (1923), була підірвана в роки Другої світової війни. Відновлена в 1989 році мешканцями Звенигорода. Внаслідок міжконфесійних протистоянь у 90-х роках минулого століття громада села розділилася. Переважна більшість громади заявила про приналежність до ПЦУ і про право на храм. Згодом проборство і костьол місцева влада передала у власність греко-католикам. Згодом виявилося, що він для храму виявився непридатним, оскільки в радянський період його використовували, як колгоспний склад міндобрив та різних хімікатів.

Тоді з ініціативи парафіян, тодішнього о. Володимира Шафрана з благословення владики Михаїла Сабриги було прийнято рішення про побудову невеличкого храму, який завершили будувати у 2002 році. Освятив новозбудований храм владика Іриней Білик.

При парафії діє: братство «Апостольство молитви», біблійний гурток, Вівтарна дружина.

Парохи

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]