Молодильник: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
доповнення
Рядок 33: Рядок 33:
* ''[[Isoetes tenuissima]]''
* ''[[Isoetes tenuissima]]''
* ''[[Isoetes valida]]''
* ''[[Isoetes valida]]''
|wikispecies = Isoetes
}}
}}


'''Молодильник''' (''Isoetes'')&nbsp;— єдиний [[Рід (біологія)|рід]] [[рослини|рослин]] родини молодильникових (Isoetaceae). Існує близько 140–150 видів, з космополітичним поширенням. Це в основному водні або напівводні рослини, які живуть у прозорих водоймах і тихохідних потоках, хоча деякі (наприклад, ''[[Isoetes butleri]]'', ''[[Isoetes histrix]]'' та ''[[Isoetes nuttallii]]'') ростуть на вологому ґрунті, що висихає в літню пору. Кожен лист вузький, 2–20 сантиметрів в довжину (у виняткових випадках до 100 см) і шириною 0,5–3,0 мм; вони можуть бути або вічнозелені, листопадні взимку, або листопадні в сухий сезон. Рослини різноспорові. Види роду дуже важко розрізнити по зовнішньому вигляду. Найкращий спосіб визначити їх — вивчення мегаспор під мікроскопом. В Україні поширений [[молодильник озерний]] (''Isoetes lacustris'' L.)<ref>[http://econtsh.astra.in.ua/system.php?a=view&recid=0&lang=ua&filter=Isoetes&filterfield=GENUSLAT&gerbar= Довідник назв рослин України]</ref>.
'''Молодильник''' (''Isoetes'')&nbsp;— єдиний [[Рід (біологія)|рід]] [[рослини|рослин]] родини молодильникових (Isoetaceae). Існує близько 140—150 видів, з космополітичним поширенням. Це в основному водні або напівводні рослини, які живуть у прозорих водоймах і тихохідних потоках, хоча деякі (наприклад, ''[[Isoetes butleri]]'', ''[[Isoetes histrix]]'' та ''[[Isoetes nuttallii]]'') ростуть на вологому ґрунті, що висихає в літню пору. Кожен лист вузький, 2–20&nbsp;см завдовжки (у виняткових випадках до 100&nbsp;см) і шириною 0,5–3,0&nbsp;мм; вони можуть бути або вічнозелені, листопадні взимку, або листопадні в сухий сезон. Рослини різноспорові. Види роду дуже важко розрізнити по зовнішньому вигляду. Найкращий спосіб визначити їх — вивчення мегаспор (діаметр по екватору яких становить 250–800 μm) під мікроскопом. В Україні поширений [[молодильник озерний]] (''Isoetes lacustris'' L.)<ref>[http://econtsh.astra.in.ua/system.php?a=view&recid=0&lang=ua&filter=Isoetes&filterfield=GENUSLAT&gerbar= Довідник назв рослин України]</ref>.


== Галерея ==
== Галерея ==
Рядок 50: Рядок 51:


== Джерела ==
== Джерела ==
* {{БС}}
{{reflist}}
{{reflist}}
* {{БС}}
* {{книга|автор=Kramer K.U., Green P.S. (eds.)|заголовок=Pteridophytes and Gymnosperms|місце=|том=|видавництво=Springer Science & Business Media|рік=2013|сторінки=26|сторінок=404|isbn=366202604X|посилання=https://books.google.com.ua/books?id=P-n7CAAAQBAJ&pg=PA26}}


{{botany-stub}}
{{botany-stub}}

Версія за 07:35, 21 лютого 2017

Молодильник

Біологічна класифікація
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Плауноподібні (Lycopodiophyta)
Клас: Ізоетопсиди (Isoetopsida)
Порядок: Isoetales
Родина: Молодильникові (Isoetaceae)
Rchb.
Рід: Молодильник (Isoetes)
L.
Види
Посилання
Вікісховище: Isoetes
Віківиди: Isoetes
IPNI: 328186-2
ITIS: 17120
NCBI: 13838
Fossilworks: 317976

Молодильник (Isoetes) — єдиний рід рослин родини молодильникових (Isoetaceae). Існує близько 140—150 видів, з космополітичним поширенням. Це в основному водні або напівводні рослини, які живуть у прозорих водоймах і тихохідних потоках, хоча деякі (наприклад, Isoetes butleri, Isoetes histrix та Isoetes nuttallii) ростуть на вологому ґрунті, що висихає в літню пору. Кожен лист вузький, 2–20 см завдовжки (у виняткових випадках до 100 см) і шириною 0,5–3,0 мм; вони можуть бути або вічнозелені, листопадні взимку, або листопадні в сухий сезон. Рослини різноспорові. Види роду дуже важко розрізнити по зовнішньому вигляду. Найкращий спосіб визначити їх — вивчення мегаспор (діаметр по екватору яких становить 250–800 μm) під мікроскопом. В Україні поширений молодильник озерний (Isoetes lacustris L.)[1].

Галерея

Джерела