Вікіпедія:Дозволи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Будь ласка, зверніть увагу, що будь-які додавання й зміни у Вікіпедїї розглядаються як здійснені на умовах GNU Free Documentation License без незмінних розділів та Creative Commons Attribution/Share-Alike. Тому:
НЕ ПУБЛІКУЙТЕ ТУТ БЕЗ ДОЗВОЛУ ТВОРИ, ЩО Є ОБ'ЄКТОМ АВТОРСЬКОГО ПРАВА, Й ЛІЦЕНЗІЯ ЯКИХ НЕ ДОЗВОЛЯЄ ПОДІБНОЇ ПУБЛІКАЦІЇ!

Будь-який текст (чи інший медіаконтент), взятий із джерела, яке не є суспільним надбанням або вміст якого не надається на умовах однієї з вільних ліцензій, буде відразу видалений як такий, що порушує авторські права. Однак, досить часто автори оригінальних матеріалів не проти перепублікації їхніх робіт у Вікіпедії на умовах ліцензії «Creative Commons Із зазначенням автора — Розповсюдження на тих самих умовах» (або якихось інших вільних ліцензій, якщо мова йде про медіафайли) і можуть надати такий дозвіл, якщо їх про це попросити. Можлива також ситуація, коли автор матеріалу, який був опублікований раніше, вирішує перенести свій власний контент у Вікіпедію і стикається із підозрою порушення авторських прав, оскільки не може легко довести своє авторство.

На цій сторінці наведено приклади стандартного дозволу, а також інструкції, які мають допомогти розв'язати такі проблеми найбільш коректним способом.

Стандартний дозвіл[ред.ред. код]

Цей текст слід використовувати для дозволів на публікацію файлів на умовах вільної ліцензії.

Замість слів ТВІР, ДАТА, ІМ'Я АВТОРА слід підставити конкретний текст і надіслати весь дозвіл на адресу:
permissions-ukAt sign.svgwikimedia.org

Текст дозволу[ред.ред. код]

Цим я заявляю, що я є автором і/або єдиним власником виняткових авторських прав на ТВІР [вставте посилання]

Я згоден опублікувати цей твір на умовах вільної ліцензії «Creative Commons Із зазначенням автора — Розповсюдження на тих самих умовах 3.0 Неадаптована» (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.uk) або новішої версії.

Я розумію, що тим самим надаю право будь-якій особі поширювати, змінювати й використовувати твір у будь-яких цілях, що не порушують законодавства (у тому числі пов'язаними з отриманням комерційної вигоди) за умови дотримання зазначеної ліцензії.

Я сповіщений, що я зберігаю виняткові авторські права на цей твір поза умовами зазначеної ліцензії, і що я зберігаю право на згадування мене як автора відповідно до обраної ліцензії. Модифікації, які зроблять інші люди, не будуть приписані мені.

Цей дозвіл стосується тільки моїх виняткових авторських прав, і я залишаю за собою право запобігати використанню моєї роботи з порушенням закону — зокрема, для наклепу, приниження честі й гідності, порушення правил використання торговельних марок, порушення права на охорону зображення громадянина тощо.

Я розумію, що я не можу відкликати цей дозвіл, і що моя робота може розміщуватися у проектах Фонду Вікімедіа протягом необмеженого часу або бути вилученою звідти.

ДАТА, ІМ'Я АВТОРА

Emblem-important.svg Наявність посилання на текст ліцензії обов'язкова, без нього дозвіл може бути не прийнятий. Наведення цього посилання передбачає, що людина ознайомилася з текстом ліцензії

Порядок отримання дозволу[ред.ред. код]

 1. Ви — автор (або правовласник). Чи публікувалася робота до цього?
  1. Так: Надішліть стандартний текст дозволу з електронної пошти, яка зв'язана з Вашим іменем (наприклад, з адреси, яка опублікована на сторінці контактів на Вашому сайті; якщо ж Ваше ім'я не можна асоціювати з цією адресою, то питання можна обговорити окремо).
  2. Ні: Дозвіл надавати не потрібно. Ви можете просто завантажити файл (у Вікісховище) чи опублікувати текст у Вікіпедії.
 2. Ви не автор. І не правовласник. Чи публікувалася робота до цього?
  1. Так: Попросіть автора надіслати прямо (бажано, щоб це не був пересланий лист) дозвіл з електронної пошти, зв'язаного з його/її іменем (тобто з адреси, яка опублікована на сторінці з контактною інформацією його/її сайту; якщо ж його/її ім'я не можна асоціювати з цією адресою, то питання можна обговорити окремо).
  2. Ні: Попросіть автора надіслати нам дозвіл із вкладеним файлом (файлами), дозвіл на який (які) надається.
  Якщо Ви — спадкоємець автора твору, підтвердження прав власності буде обговорюватися у листуванні.
 3. Якщо Ви — співавтор, то нам буде достатнім дозвіл від Вас, якщо тільки Вами не було укладеного договору з іншими співавторами, що Ви не маєте права самостійно розпоряджатися твором.

У низці випадків дозволу непотрібно надавати: якщо з моменту смерті автора пройшло більше 70 років, або якщо ця його робота публікувалася під вільною ліцензією.

Додаткові запитання можна (і треба) ставити на сторінці обговорення.

Див. також[ред.ред. код]