Вікіпедія:Проєкт:Школа/Інформатика/Комп’ютери та їх різновиди

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Комп’ютери та їх різновиди.

Мета уроку

[ред. код]
  • навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити розрізняти пристрої комп’ютера які допомагають обробляти інформацію;
  • розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
  • виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.

Тип уроку

[ред. код]

Комбінований.

Хід уроку

[ред. код]

Сучасні персональні комп’ютери(будемо скорочувати - ПК) поділяються на стаціонарні ПК та портативні ПК. Стаціонарні – ті, що мають постійне місце перебування. До них належать офісні, домашні та ігрові стаціонарні ПК.


Офісні персональні комп’ютери призначені для опрацювання та зберігання текстових і числових даних. У них головне – надійність у роботі, а вимоги до швидкості опрацювання даних невисокі.

Для особистих потріб користувача існують домашні персональні комп’ютери. Вони, як правило, мають ще пристрої відтворення звуку, підключення до телевізора, домашнього кінотеатру, програвача, Інтернету тощо. Такі комп’ютери повинні мати більшу, порівняно з офісними, швидкодію.

Та найбільшу швидкість опрацювання даних, зокрема відтворення відео, повинні мати ігрові ПК. Вони можуть мати додаткові ігрові пристрої введення та виводу даних: джойстик, руль та педалі для комп’ютерних автоперегонів, тощо.


Бувають також портативні ПК, які дають змогу організувати користувачеві робоче місце поза межами дому або школи. За розмірами та призначенням портативні ПК поділяють на ноутбуки, нетбуки, планшетні ПК та комунікатори (смартфони).


Ноутбуки за своїми можливостями майже не відрізняються від стаціонарних домашніх та офісних ПК. Але воні легші(1-4 кг), мають менші розміри та забезпечують роботу без підключення до електричної мережі протягом 1-4 годин.

Системний блок у них відсутній, пристрої збереження та опрацювання даних розміщено в корпусі ноутбука під клавіатурою. Роль миші виконує інший пристрій – тачпед. Переміщення пальця по поверхні чут�ливого до дотиків майданчика тачпеда призводить до переміщення вказівника на екрані монітора. Ліва і права кнопки тачпеда виконують ті самі функції, що й відповідні кнопки миші.


Нетбуки, як правило, не мають високої швидкодії та не призначені для збері�гання великої кількості даних. Однак, завдяки малим розмірам і малій масі (приблизно один кілограм), значній тривалості роботи без підключення до елек�тричної мережі (до 6 годин), вони широко використовуються тими, діяльність яких пов’язана з постійною зміною місця перебування.

У планшетних комп’ютерах для введення даних використовується чутлива до дотиків поверхня екрана. Вони здебільшого використовуються для перегляду відеофільмів, прослуховування аудіозаписів, читання електронних книжок, роботи в Інтернеті.

Комунікатори або смартфони призначени для забезпечення мобільного зв’язку, а також для виконання операцій опра�цювання, передавання і збері�гання даних: введення та пере�силання текстів, роботи в Інтернеті, опрацювання фотографій, ведення ділового щоденника, перегляду відео, читання електронних книжок тощо. [1].


Додатково

[ред. код]

[[:Категорія:]]

  1. Інформатика 5 клас Автор: Ривкінд, Лисенко, Чернікова, Шакотько, 2013 р.