Вікіпедія:Пісочниця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Львівський трамвай
Перший трамвайний вагон моделі Електрон T5L64 №1179 в другий день роботи з пасажирами за маршрутом 9А на площі Франка у Львові
Країна Україна Україна
Місто Lviv-prapor Alex K.png Львів
Дата відкриття 1880 — кінний трамвай
1894 — електричний трамвай
Пасажиропотік 49,2 млн пас./рік
Кількість маршрутів 11
Тип живлення контактна мережа
Довжина ліній 73,5 км
Напруга контактної мережі 600 В
Ширина колії 1000 мм
Кількість трамвайних депо 3 (з них 1 службове)
Кількість вагонів 122[1]
Типи вагонів Tatra KT4
Вартість проїзду ₴ 2,00 (повна)
₴ 1,00 (пільгова)
Експлуатуюча організація ЛКП «Львівелектротранс»

Микола Бондарчук — професійний різьбяр, майстер і викладач різьби по дереву. Микола Бондарчук із тих майстрів, про яких кажуть – «в його руках дерево промовляє». Депутат Дубенської міської ради (1994—1998 рр.) Біографія Народився на Дубенщині селі Стовпець Любов до дерева і вправність у роботі з ним перейняв від свого діда – сільського теслі. Різьбленням Микола Бондарчук займається вже понад 24 роки.

МК

Освіта[ред.ред. код]

Закінчив Луцький державний педагогічний інститут імені Лесі Українки за фахом педагогіка і методика початкового навчання та образотворче мистецтво. Добре знає історію і народну культуру, захоплюється історичною, філософською та психологічною літературою.

Професійні досягнення[ред.ред. код]

З 1983 року митець — постійний учасник обласних, республіканських та всесоюзних виставок декоративно-прикладного мистецтва. - Створив понад дві сотні авторських робіт у різних видах різьби по дереву. - Лауреат численних фестивалів. - Лауреат всесоюзних фестивалів народної творчості (Москва, 1987, 1991). - Учасник Другого Міжнародного фестивалю фольклору (Київ, 1990. - Учасник Першого Всесвітнього фестивалю фольклору «Берегиня» (Луцьк, 1991). - Творчі роботи Миколи Бондарчука експонувались на виставці досягнень народного господарства у Києві та Москві. Відбулись персональні виставки (Дубно, 2000 р., 2011р., Рівне, 2007 р.) - Автор багатьох проектів оформлення промислових, культових та житлових інтер’єрів. - Досліджує проблеми та історію різьблення по дереву на Волині. - Учасник міжнародної ювілейної науково-теоретичної конференції «Дубно і світ», присвяченій 900-річчю міста Дубна.

Аналіз творчості[ред.ред. код]

Микола Бондарчук різьбяр Життєва філософія Миколи Бондарчука переплітається з його творчістю і разом вони творять портрет цілісної колоритної особистості самого майстра. У приватній колекції митця понад двісті оригінальних робіт, серед яких переважає скульптура. А у скульптурі пріоритет має жанр політичної та соціальної сатири. Ним майстер «смакує» і у витворах з дерева, і у карикатурах на папері.Сам Микола Бондарчук говорить: «Має ж хтось і правду казати. Людина стає людиною тоді, коли починає боротися зі своїми, а також суспільними ва-дами, гармонізуючи як свій внутрішній світ, так і суспільне життя навколо себе. В усі віки це було не просто і навіть небезпечно, однак людство таки розвива-ється завдяки і цьому.»

  • 1. Серед робіт Миколи Бондарчука можна побачити скарбничку МММ у ви-гляді дулі, у подібному образі – монументальний пам’ятник ощадному банку СРСР.
  • 2. Вирізьблена хатка, в якій оселився бюрократ.
  • 3. Попільничка у формі широкої долоні даішника.
  • 4. Скульптура "Семеро з ложкою", де у черзі до величезної «державної ложки» стоять українські чиновники.
  • 5. У сатиричній скульптурі під назвою "Наклепник" маленький чоловічок, стоячи на хисткій табуретці, прибиває цвяхом до стіни свій велетенський (майже у власний зріст) язик.
  • 6. В образі "обіцяйленка" - такий звичний нам передвиборчий типаж кандидата від влади. Художникові так вдалося влучити в ціль, що один чиновник, упізнавши у скульптурі самого себе, не на жарт образився на митця. Хоча художник запевняє, що ні з кого конкретного образи не змальовує. Він бере їх з життя. Після того, як художника обрали депутатом Дубенської районної ради, він на кожному засіданні черпає багатющий «матеріал» для своєї творчості.

Є у Миколи Бондарчука і скульптури достатньо серйозні, у яких постає і героїчна історія, і народна мудрість та філософія, і навіть геральдичні символи України. Вражають багатство і філософська глибина образів, покладених в основу кожного вирізьбленого Миколою Бондарчуком витвору. Серед його робіт є й українські міфологічні персонажі — симпатичні Домовик, Відьма, Русалка. Орнаменти на рамах, сільничках, кухонних дошках, ложках (найбільш промовисті таці «Хліби і риби», «Весільна» та «Пави») наскрізь просякнуті сакральною символікою. Вражають своєю красою реалістичні твори «Крук-наставник», «Сурмач», «Материнство», є про що подумати над символічними образами у творах «Мудрість», «Покаяння». Дивлячись на роботи майстра, ніби відчувається енергетика дерева. Здається, що воно дихає, а образи оживають — кобзар співає свої «Думи», «Перунович» вихоплює свій меч і кли-че до бою, трубить «Сурмач». Серед виробів Миколи Бондарчука можна побачити й козака Нечая в останньому пориві боротьби, проект герба України, герб древнього міста Дубно. 1. Головна ідея роботи «Проект Державного герба України» - це поєднання трьох основ буття, трьох природних стихій (повітря, води, землі), тримірності життєвого простору. За формою знак нагадує тризуб, з лівого і пра-вого боків якого виходять стилізовані стебла калини і дуба обвиті стрічкою, що символізує неперервність українського народу, єдність краси і сили. У центрі стебла пшениці сплітаючись вгорі колоссям символізують поєднання Сходу і Заходу України в добробуті. 2. Робота «Берестечко. Останній з трьохсот». Під час Берестецької битви (1651 рік) один козацький загін з трьохсот чоловік засів на острівку, оточений польським військом, відчайдушно боронився. На вимогу здатися - вони, на очах шляхти, викинули у воду всі коштовності, що мали. Продовжуючи боронитися один за одним всі загинули. Останній козак вскочив у рибальський човен і три години відстрілювався з мушкету, а потім боронився косою. Відмовившись від дарованого королем життя, загинув як справжній воїн. 3. Про скульптуру «Волинь» у формі чарівної дівчини з крилами Микола Бондарчук говорить : «Я ніколи не погоджуся з тими, хто вважає, що назва Волинь походить від слова «воли». Віл — то робоча худоба, яка може символізу-вати хіба що рабську працю. На мою думку, Волинь походить від слова «воля»». Микола Бондарчук письменник Микола Бондарчук не тільки видатний різьбяр, а й письменник. Митець-філософ усе життя розмірковує про витоки та причини зародження багатьох негативних рис, які проявляються в людській природі, психології та поведінці, а виливаються у корупцію всенародного і міжнародного масштабів, у міжнаціональні війни й геноциди… Ці міркування вилилися в ґрунтовну науково-популярну книгу під назвою «Начизм».

Посилання[ред.ред. код]

Офіційний сайт

Газета"Ого"
  1. А.Садовий: «Ми підемо шляхом ремонту існуючих трамваїв, закупівлі трамваїв за кордоном та закупівлі вітчизняних нових трамваїв» (dailylviv.com, 23.01.2012)