Інцидент біля воріт Сакурада (1932)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Інцидент біля воріт Сакурада
Зображення
Країна  Японська імперія
Місце розташування ворота Сакурадаd
Дата й час 9 січня 1932
Кількість поранених 1
Кількість загиблих 0
Кількість злочинців 1
Озброєння ручна граната
Ціль Імператор Сьова
Винуватець Лі Бончанd

Інцидент біля воріт Сакурада 9 січня 1932 — замах на імператора Японії Хірохіто, скоєний в Токіо корейським патріотом Лі Бончханом за допомогою ручної гранати.

Замах[ред. | ред. код]

Лі Бончан був активістом боротьби за незалежність Кореї та членом організації «Корейський патріотичний легіон», яку очолював Кім Гу. Він кілька років прожив у Японії, а ручні гранати отримав у Шанхаї, де також склав присягу.

Розклад поїздок імператора, що того дня прямував зі свого палацу на військовий парад, нападник дізнався з газет, а наблизитися до процесії зміг завдяки тому, що прикинувся військовим поліцейським. Він кинув гранату, яка розірвалася біля екіпажу міністра імператорського двору, не зашкодивши імператору, але вбивши коней. Лі Бончхана схоплено на місці події, засуджено і повішено 10 жовтня 1932.

Наслідки[ред. | ред. код]

Безпосередні[ред. | ред. код]

Прем'єр-міністр Японії Інукаї Цуєсі як вибачення за провал служб безпеки запропонував імператору свою відставку, яка не була прийнята[1].

Інцидент не вплинув на політику Японії в окупованій нею Кореї, але був представлений як одиночний акт тероризму. Тим часом, симпатія до корейського руху за незалежність у китайській пресі призвела до ноти протесту уряду Японії та чергового погіршення і без того поганих на той час відносин між цими країнами.

Віддалені[ред. | ред. код]

Лі Бончан був посмертно нагороджений південнокорейським орденом «За заслуги у державотворенні» в 1962, а в 1992 на його честь була випущена поштова марка[2].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Bix, Hirohito and the Making of Modern Japan. Pp.248
  2. Korean Ministry of Patriots and Veterans Affairs. Архів оригіналу за 3 березня 2016. Процитовано 20 лютого 2017.

Посилання[ред. | ред. код]