Агуті бразильський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Агуті бразильський
Агуті бразильський
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Мишоподібні (Rodentia)
Родина: Агутієві (Dasyproctidae)
Рід: Агуті (Dasyprocta)
Вид:
Агуті бразильський (D. leporina)
Біноміальна назва
Dasyprocta leporina
Мапа поширення Агуті бразильського (Dasyprocta leporina)

Агуті бразильський[1] (Dasyprocta leporina) — вид гризунів родини агутієвих, що мешкає в Південній Америці на північ від Амазонки і на схід від Ріо-Негро. Зустрічається в наступних країнах: Бразилія, Гвіана, Гаяна, Суринам, Тринідад і Тобаго, Венесуела. Проживає в лісах, у тому числі вторинних.

Морфологія[ред. | ред. код]

Шерсть груба й дещо поблискуюча, на крупу вона помітно довша, часто затуляючи більшу частину короткого хвоста. Волосся по середині шиї, дещо більше, формуючи нечіткий гребінь. Верхня поверхня голови оливково-сіра з вкрапленнями жовтуватого, тобто, того ж кольору, що й спина; щоки рідко покриті волоссям і підшерстя стає помітнішим, ніж справжнє волосся. Задня частина спини рудо-жовта. Кілька вібрисів є у периферійній частині мордочки й над очима. Вуха помітні, округлі, покриті всередині й зверху з коротким рівномірним темним волоссям. Ноги темнішого кольору, ніж тіло. На передніх ногах чотири пальці, але зовнішні дуже короткі, з трьох, що залишилися середній найдовший. Задні ноги мають три пальці, середній найдовший. Голі підошви помітно подовжені. Хвіст дуже короткий і голий. Є одна пара грудних, дві пари черевних і однієї пари пахових молочних залоз.

Зубна формула: I 1/1, C 0/0, P 1/1, M 3/3. Усі різці мають передню поверхню червонувато- коричневого кольору. Премоляри дуже схожі на корінні зуби, але трохи більші; моляри мають приблизно однаковий розмір.

Поведінка[ред. | ред. код]

Рийний, наземний вид. Створює запаси продовольства невеликими порціями в різних місцях підконтрольної території.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Маркевич, О. П. Номенклатура // Маркевич О. П., Татарко К. І. Російсько-українсько-латинський зоологічний словник. — Київ : Наук. думка, 1983. — С. 144.

Джерела[ред. | ред. код]