Арлекино и другие

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Арлекино и другие
Студійний альбом
Виконавець Алла Пугачова
Дата випуску Травень 1979
Записаний 1975-1976
Жанр Попмузика
Мова Російська
Лейбл Мелодія
Хронологія Алла Пугачова
Попередній
←
Зеркало души
(1979)
Поднимись над суетой
(1979)
Наступний
→

«Арлекино и другие» (укр. Арлекіно та інші)  — другий студійний альбом російської радянської співачки Алли Пугачової. Був виданий в СРСР фірмою «Мелодія» в травні 1979 року.

Історія[ред. | ред. код]

Після випуску дебютної платівки, популярність Пугачової дала їй вихід у сольну кар'єру без участі в музичних ансамблях. У січні 1979 року в московському Театрі естради відбулася прем'єра концертної програми співачки «Женщина, которая поёт». До цього концерти Пугачової не мали певної назви, а в афішах писали «Поёт Алла Пугачёва». Крім Москви в 1979 році нову концертну програму Пугачова представила в Челябінську, Волгограді, Ставрополі, П'ятигорську, Кисловодську, Сочі, Донецьку, Харкові, Києві, містах Підмосков'я, Ленінграді, Сімферополі, Ялті, Новосибірську, Кемерово, Костромі. Протягом 1979 року Пугачова 3 рази відвідала НДР, де виступала в збірних концертах і популярних телепрограмах. 5 липня 1979 року в Москві вона дала спільний концерт з Джо Дассеном з нагоди відкриття Олімпійського готелю «Космос». 25 серпня 1979 Пугачова як почесний гість виступила в гала-концерті III Міжнародного фестивалю «Інтервіденіе-79» в Сопоті (Польща).

5 березня 1979 року в прокат вийшов кінофільм «Жінка, яка співає». Фільм зібрав 54,9 млн глядачів і зайняв у радянському кінопрокаті 1979 року перше місце; Пугачова за результатами опитування журналу «Радянський екран» була названа «Кращою акторкою року». Після виходу в прокат фільм отримав безліч відгуків і рецензій в радянській кінопресі — як позитивних, так і негативних, і викликав бурхливу полеміку в суспільстві, проте не скільки навколо себе, скільки навколо співачки. Так чи інакше, в цьому ж році на хвилі збільшеної популярності співачки, приймається рішення випуску другого сольного альбому.

Про альбом[ред. | ред. код]

Альбом був виданий на численні прохання любителів творчості Алли Пугачової і увібрав в себе пісні, які були записані в 1975—1976 роках в період роботи співачки у ВІА «Веселі хлопці» і виходили на міньйонах і гнучких грамплатівках. Платівка містить композиції, записані для фільму «Іронія долі, або З легкою парою!» (1975), де Пугачова виступала в якості закадрової виконавиці (голос Барбари Брильська, що грала роль Наді Шевельової).

Просування[ред. | ред. код]

Пісня «Арлекино»[ред. | ред. код]

Станція метро «Арбатська» (Москва), на якій був знятий один з перших кліпів Пугачової на пісню «Арлекино» (1976)

Сингл «Арлекино» був виданий 21 липня 1975 року в моноваріанті на гнучкій платівці, проте надзвичайний успіх заголовної пісні сприяв повноцінному виданню на твердій платівці в стерео восени того ж року. Міньйон має кілька варіантів обкладинок, так як його тираж неодноразово додруковувався.

Пісня «Арлекино» стала поворотною у творчій долі співачки — саме з нею Алла Пугачова виграла на пісенному конкурсі «Златният Орфей» в Болгарії в 1975 році. Перемога на конкурсі (який був показаний радянським центральним телебаченням) принесла Пугачовій не тільки широку всесоюзну популярність, але і перший міжнародний успіх. У Болгарії вийшов сингл із записом концертного виконання пісні, а дещо пізніше в НДР вийшов запис пісні «Арлекино» німецькою мовою. З «Арлекино» почалася сольна кар'єра Алли Пугачової: до цього вона працювала як вокалістка різних музичних колективів.

У 1976 році на станції «Арбатська» був знятий кліп на пісню для музичного художнього фільму «Ансамбль невдах».

Незважаючи на явний успіх міньйону, пісні з нього («Посидим, поокаем», «Ты снишься мне») з'явилися лише в 1979 році на альбомі «Арлекино и другие».

Виступи[ред. | ред. код]

У 1976 році Пугачова вперше стала лауреатом фестивалю «Пісня року». У заключному концерті «Пісня-76» вона виконала пісню «Очень хорошо». Тоді ж, в 1976 році Пугачова вперше взяла участь у новорічній телепередачі «Блакитний вогник», причому не тільки як виконавиця, але і як співведуча програми.

Список композицій[ред. | ред. код]

Сторона 1 (С60—11975)
#НазваАвтор слівАвтор музикиТривалість
1.«Ты снишься мне»Микола ШумаковОлексій Мажуков3:44
2.«22+28»Володимир ЛуговийВ'ячеслав Добринін2:46
3.«Ясные светлые глаза»Володимир ЛазарєвРоберт Мануков3:49
4.«Посидим, поокаем»Ілля РєзникОлександр Муромцев3:25
5.«Арлекино»Борис БаркасЕміл Димитров
Павло Слободкін
4:30
Сторона 2 (С60—11976)
#НазваАвтор слівАвтор музикиТривалість
6.«Мне нравится»Марина ЦвєтаєваМікаел Тарівердієв1:34
7.«У зеркала»Марина ЦвєтаєваМікаел Тарівердієв1:36
8.«По улице моей»Белла АхмадулінаМікаел Тарівердієв2:48
9.«Посреди зимы»Наум ОлєвПавло Слободкін5:58
10.«Без тебя»Володимир ХарітоновАнатолій Дніпров4:34
11.«Очень хорошо»Давід УсмановОлексій Мажуков3:21

Бібліографія[ред. | ред. код]

  • Раззаков Ф. (2003). Алла Пугачёва: По ступеням славы (PDF). Москва: Эксмо. ISBN 5-8153-0059-4.
  • Борис Савченко (1992). Дорогая Алла Борисовна... Москва: Знание. с. 25.