Батіжник західний

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Батіжник західний

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Psophodidae
Рід: Батіжник (Psophodes)
Вид: Батіжник західний
Psophodes occidentalis
(Mathews, 1912)
Посилання
Вікісховище: Psophodes occidentalis
Віківиди: Psophodes occidentalis
ITIS: 562552
МСОП: 22705336
NCBI: 1453816

Батіжник західний[2] (Psophodes occidentalis) — вид горобцеподібних птахів родини Psophodidae.

Поширення[ред. | ред. код]

Ендемік Австралії. Вид поширений в західній і центральній частині материка від затоки Шарк до пустелі Сімпсона і басейну озера Ейр. Живе у посушливих та напівпосушливих районах із заростями чагарників.

Опис[ред. | ред. код]

Тіло завдовжки 19-22 см та вагою 30-45 г. Тіло міцної статури з округлою головою, коротким, клиноподібним дзьобом, міцними ногами та довгим хвостом з квадратним кінцем. На голові є чубчик. В оперенні переважають відтінки коричневого кольору, на голові сіруватого кольору. Від дзьоба до очей проходить вузька чорна смужка. Груди і черево світло-сірого кольору, центральна частина живота білястого кольору. Хвіст темно-коричневого кольору, з білими краями. Дзьоб і ноги чорнуваті, очі темно-карі.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Наземний птах, літає рідко та неохоче. Активний вдень. Трапляється поодинці або парами, рідше невеликими зграйками. Живиться комахами, на яких полює на землі, рідше насінням та ягодами. Моногамні птахи. Як правило, є два виводки на рік: один — з січня по березень і другий — з червня по вересень. Самиця займається будівництвом гнізда. Чашоподібне гніздо розташовується між гілками чагарників на висоті 1-3 м над землею. У кладці 2-3 синювато-коричнево-чорних яєць. Інкубація триває близько двадцяти днів. Насиджує лише самиця. Самець співпрацює з самицею під час вигодовування пташенят.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. BirdLife International (2016). Psophodes occidentalis: інформація на сайті МСОП (версія 2020.1) (англ.) 30 квітня 2020
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.