Вкладка (стоматологія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Золота вкладка типу inlay

Вкладки є одним із способів відновлення (реконструкції) зубів, нарівні з пломбами. В стоматології розрізняють кілька видів вкладок, вони можуть виконувати різні функції.

Вкладками називають протези, які відновлюють анатомічну форму зуба, заповнюючи собою дефект в його коронці. Вкладки відносять до мікропротезів і використовують для відновлення форми та функції коронкової частини зуба, порушеної в результаті каріозних та некаріозних пошкоджень твердих тканин зубів. Вкладки використовують також при замковій фіксації та в якості опори нез'ємних і з'ємних протезів і шинуючих конструкцій.

Виготовляють вкладки в два етапи: клінічний та зуботехнічний. Вкладки фіксуються до зуба при допомозі цементу (найчастіше склоіономерного) або композиту подвійного затверднення (світлового та хімічного).

Види вкладок[ред. | ред. код]

Будова вкладок типу inlay, onlay та overlay

Є 4 види вкладок в залежності від форми:

  • InLay (Тіло вкладки не виходить за межі горбів зуба)
  • OnLay (Тіло вкладки повністю перекриває один чи більше горбів зуба)
  • OverLay (тіло вкладки охоплює 4 з 5 стінок коронки зуба)[1][2])
  • Pinlay (вкладка має додатковий елемент фіксації — штифт (пін))

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Сейфоллахи М. Підготовка бокових зубів під цільнокерамічні вкладки // Новини стоматології : статья. — № 2. — С. 78-87.
  2. Сейфоллахи М. (2008). Підготовка бокових зубів під цільнокерамічні вкладки. SADI dental. Архів оригіналу за 24 вересня 2015.