Волоцюги дгарми

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Волоцюги дгарми
The Dharma Bums
Обкладинка оригінального видання роману
Жанр Роман із ключем і роман про мандриd
Форма роман
Автор Джек Керуак
Мова англійська
Написано 1958
Опубліковано 1958
Країна  США
Видавництво Viking Press
Попередній твір The Subterraneansd
Наступний твір Doctor Saxd

«Волоцюги дгарми» (англ. The Dharma Bums) — роман американського письменника Джека Керуака, виданий в 1958 році. У творі описуються події, що відбувалися в житті автора в період з 1955 по 1956 роки.

Відомості про твір[ред. | ред. код]

У сюжеті книги описуються факти біографії самого автора. У 1954 році тридцятидворічний Джек Керуак відкриває для себе буддизм і стає на шлях просвітлення, що сильно відбивається на творчості письменника. Прагнення до набуття свого саторі і прихильність головного героя до цього релігійно-філософського вчення описано впродовж всієї сюжетної лінії роману. Крім релігії, в книзі зачіпаються такі теми, як альпінізм, велосипедний спорт, подорож автостопом, самогубство, оргії тощо. Характери героїв твору багато в чому були списані з рідних і друзів письменника[1][2]. Спочатку Керуак задумував використати справжні імена людей, з яких були списані риси характеру для героїв його книги, проте цю ідею відхилили видавці автора[3]. У романі Керуак постає в образі одного з «волоцюг дгарми» Рея Сміта. В образі іншого головного героя Джефі Райдера втілено Ґері Снайдера, друга Керуака.

Критика твору[ред. | ред. код]

Твір отримав суперечливі відгуки критиків. Однією з найважливіших фігур, що сприяли розвитку буддизму в США Рут Фуллер Сасакі[en], був відзначений ідеально списаний образ Ґері Снайдера, проте образом Керуака вона була незадоволена; на її думку, він нічого не знав про буддизм[4]. Сасакі була вражена окремими захопливими моментами у творі, але помічала, що автор зовсім не розкриває свого таланту і йому бракує уяви[4]. Сам Ґері Снайдер, з якого був списаний характер для одного з головних героїв книги, спочатку дуже тепло відгукувався про цей роман, але згодом дорікав Керуакові за жінконенависницьке тлумачення буддизму[5].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Sandison, Daivd. Jeck Kerouac: An Illustrated Biography. Chicago: Chicago Review Press. 1999
  2. Who’s Who: A Guide to Kerouac’s Characters. beatdom.com (англ.). Архів оригіналу за 10 травня 2015. Процитовано 31 січня 2015.
  3. Kerouac, Jack. Visions of Cody. London and New York: Penguin Books Ltd. 1993.
  4. а б Stirling, Isabel (2006). Zen Pioneer: The Life & Works of Ruth Fuller Sasaki. Shoemaker & Hoard. с. 101. ISBN 978-1-59376-110-3.
  5. Suiter, John (2002). Poets on the Peaks. Counterpoint. с. 245. ISBN 1-58243-148-5.