Вібросуспензійні сепаратори

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вібросуспензійні сепаратори (віброжолоби) — апарати гравітаційного збагачення корисних копалин застосовуються для збагачення залізних і золотовмісних руд крупністю 6 — 75 мм. Розрізняють прямотечійні і протитечійні вібросуспензійні сепаратори (рис.).

Вібросуспензійний сепаратор складається з жолоба 1 прямокутного перерізу, що установлений на пружинних опорах 2. Жолоб нахилений в бік розвантаження під кутом 2 — 3º і одержує коливання від ексцентрикового приводу. Суспензія і руда надходять в жолоб відповідно з конуса 3 і бункера 4. Як обважнювач звичайно використовують дрібний концентрат збагачуваного матеріалу з вмістом його в суспензії до 60 % . Під дією вібрацій суспензія розшаровується — в нижньому шарі густина її більша, в верхньому — менша.

  • У прямотечійному сепараторі (рис. а) руда завантажується на поверхню суспензії на початку жолоба, розшаровується за густиною і продукти разом із суспензією рухаються до розвантажувального кінця жолоба. Продукти збагачення виводяться з жолоба окремо за допомогою розділової пластини 5 і направляються на грохот для зневоднення і відмивки обважнювача.
  • У протитечійному сепараторі (рис. б) руда і суспензія завантажуються в середню частину жолоба. Після розшарування руди важкий продукт під дією вібрацій переміщується по днищу жолобу до верхнього його кінця (проти руху потоку суспензії). Легкий продукт розвантажується разом з потоком суспензії через зливний поріг на нижньому кінці жолоба.

Серійно вібросуспензійні сепаратори не випускаються.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Донбас, 2004. — Т. 1 : А — К. — 640 с. — ISBN 966-7804-14-3.
  • Смирнов В. О., Сергєєв П. В., Білецький В. С. Технологія збагачення вугілля. Навчальний посібник. — Донецьк: Східний видавничий дім, — 2011. — 476 с.
  • Смирнов В. О., Білецький В. С. Гравітаційні процеси збагачення корисних копалин. Навчальний посібник. — Донецьк: Східний видавничий дім, — 2005. — 300 с.