Віротерпимість

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Віротерпи́мість — принцип міжконфесійних, державно-церковних відносин, що характеризує терпиме (толерантне) ставлення прихильників одного віросповідання до іншого, держави з офіційною, привілейованою релігією до інших релігійних напрямів[1].

Історія[ред. | ред. код]

Історично, політична і релігійна сфера були найбільш важливими для просування ідей терпимості, оскільки відмінності в політичних і релігійних ідеологіях вели до численних воєн, чисток і інших проявів жорстокості. Філософи і письменники Просвітництва, особливо Вольтер і Лессінг, активно виступали за релігійну терпимість і їх вплив відчувається в сучасному західному суспільстві. Водночас питання політичної терпимості досі залишаються меншою мірою осмислені. Хоча недолік релігійної терпимості викликає проблеми в багатьох регіонах світу, відмінності в політичній ідеології привели до сотень мільйонів жертв тільки в XX столітті

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Юридична енциклопедія

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Віротерпимість // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Віротерпимість

[Архівовано 30 липня 2016 у Wayback Machine.] // Юридична енциклопедія : [у 6 т.] / ред. кол.: Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) [та ін.]. — К. : Українська енциклопедія ім. М. П. Бажана, 1998—2004. — ISBN 966-749-200-1.