Голембіовський Ігор Несторович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ігор Несторович Голембіовський
рос. Игорь Несторович Голембиовский
Народився 7 вересня 1935(1935-09-07)
Самтредіа, Грузінська РСР, СРСР
Помер 2 жовтня 2009(2009-10-02) (74 роки)
Москва
Поховання Троєкуровське кладовище
Громадянство Росія Росія
Діяльність журналіст
Alma mater Тбіліський державний університет
Знання мов російська
Нагороди
орден «Знак Пошани»
подяка Президента Російської Федерації

Ігор Несторович Голембіовський (рос. Игорь Несторович Голембиовский; 7 вересня 1935, Самтредіа — 2 жовтня 2009, Москва) — радянський і російський журналіст, головний редактор газети «Известия» у 1991-97 роках.

Біографія[ред. | ред. код]

Ігор Голембіовський народився 7 вересня 1935 року в місті Самтредіа, Грузія. Закінчив філологічний факультет Тбіліського державного університету. Після цього працював в спортивній молодіжній газеті.

У 1966 прийшов до «Известий» Олексія Аджубея. За часів Юрія Андропова його ліберальна позиція не відповідала політиці тодішнього керівництва і він був призначений спеціальним кореспондентом газети в Мехіко (Мексика). Потім направлений в Нікарагуа.

У роки перебудови був несподівано викликаний до Москви і призначений відповідальним секретарем (з 1986 по 1991) «Известий».

Був вибраний колективом редакції головним редактором. Газета оголосила про свою незалежність від партійних інстанцій і перестала бути органом Верховної Ради СРСР.

Після серпневого путчу 1991 стає генеральним директором газетно-видавничого комплексу «Известия», Президентом ВАТ "Редакція газети «Известия». Газета активно підтримує ліберальні реформи Президента Єльцина і не менш активно критикує методи їхнього проведення.

З початком першої чеченської війни влаштовує прес-конференцію правозахисника Сергія Ковальова, направлену проти військових дій в Чечні.

У 1997-му опублікував замітку «Монд» про мільярдні статки «Газпрому», приписанні Віктору Черномирдіну. В результаті скупки акції «Известий» Лукойлом і Онексім-банком редактор був позбавлений реальної влади. Того ж року Голембіовський залишив посаду голови «Известий» через конфлікт з акціонерами газети. Після цього він і кілька його однодумців заснували «Новые известия», а потім «Русский курьер». З 2003 року Голембіовський не займався журналістикою.

Посилання[ред. | ред. код]