Грег Гем

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Грег Гем
Зображення
Зображення
Основна інформація
Дата народження 27 вересня 1953(1953-09-27)[1]
Місце народження Мельбурн, Австралія
Дата смерті 19 квітня 2012(2012-04-19)[1] (58 років)
Місце смерті Carlton Northd
Причина смерті інфаркт міокарда
Роки активності 19792012
Громадянство Австралія
Професія музикант, клавішник, вокаліст
Освіта Camberwell High Schoold
Інструменти клавішні, саксофон, флейта, вокал
Жанри рок, поп-рок, new wave, регі, фолк-рок
Колективи Men at Work
Гурт Men at Work
Лейбли Columbia Records

Грег Гем (англ. Greg Ham; 27 вересня 1953, Мельбурн, Австралія — 19 квітня 2012, Мельбурн, Австралія) — австралійський музикант, клавішник, саксофоніст, флейтист гурту Men at Work

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 27 вересня 1953 року в Мельбурні, у навчанні в школі проявляв інтерес, до театру, і навіть брав участь у деяких постановах. Крім того захопився музикою, і знайомиться з Коліном Геєм, який потім став вокалістом і гітаристом гурту Men at Work, крім Грега і Коліна, до гурту приєднуються, Рон Страйкерт, Джеррі Спайсерт, на початку першого складу гурту. Men at Work записали три студійні, альбоми, «Business as Usual» 1981, «Cargo» 1983, «Two Hearts» 1985, які здобули комерційну успішність. Самою успішною і популярною піснею гурту, є «Down Under», яка рахується не офіціальним гімном Австралії, в цій пісні Грем виконує партію флейти, але крім ціє пісні Грем виконува партію флейти, і в багатьох піснях гурту Men at Work. 2010 року суд Австралії ухвалив рішення, що пісня «Down Uder» була скопійована, з старої пісні, «Kookaburra Sits In The Old Gum Tree». Зі слів музикантів гурту вони розповідали, що Грем, важко переживав таке рішення суду, помер 19 квітня, 2012 року у Мельбурні, тіло було знайдено його друзями.

Звинувачення в плагіаті[ред. | ред. код]

Larrikin Music придбав права на пісню 1930-х, років «Kookabara», у 1990, році, за 6100, доларів. У 2009 році музичний видавець Larrikim Music[уточнити термін], який тоді очолював Норман Лурі, подав до суду на гурт Men at Work, та на лейбл EMI, на якому гурт записувався, звинувачення у плагіаті. Суд Австралії визнав порушення авторських прав, у пісні Down Under, відшкодувавши Норману Лурі п'ять відсотків, самі музиканти Men at Work були приголомшені цим рішенням, суду, сам Гем був глибоко розчарований після цього він сказав «Я страшенно розчарований що мене будуть пам'ятати таким чином ― що я щось копіював»

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]