Грязьова сопка Вернадського

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Грязьова сопка Вернадського

Грязьова сопка Вернадського[1] — геологічна пам'ятка природи, розташована на території Ленінського району (Крим).

Опис[ред. | ред. код]

Пам'ятка природи створена Рішенням виконавчого комітету Кримської обласної Ради народних депутатів від 22.09.1969 р. № 634.

Пам'ятка природи створена з метою збереження, відновлення та раціонального використання типових і унікальних природних комплексів. На території пам'ятки природи забороняється або обмежується будь-яка діяльність, якщо вона суперечить цілям її створення або заподіює шкоду природним комплексам і їх компонентам.

Пам'ятка природи розташована на сході Булганацького поля грязьових вулканів, що на північному сході Керченського півострова — на території Войковського сільського поселення за межами населених пунктів — у 4 км на північ від села Бондаренкове.

Природа[ред. | ред. код]

Об'єкт охорони — однойменна грязьова сопка.

Належить до Булганацької групи грязьових вулканів, являє собою овальної форми озеро розміром 2 × 3,5 м, заповнене рідкою глиною, на поверхні якої час від часу з'являються великі бульбашки газу. Рідина іноді випливає з озера, заливає все навколо, а, підсихаючи, тріскається, створюючи дивний місячний пейзаж — цілі поля багатокутників, які називають «сочевицями». Тільки підходити близько до діючого вулкану все ж не варто. Брекчія хоч і не гаряча, проте надзвичайно липка і якась жирнувата. А чистої води, щоб вимитися, поблизу немає.

Галерея[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Топографическая карта. Лист L-36-128. Издание 1988 года

Ресурси Інтернету[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Вернадський Володимир Іванович (1863—1945) — український філософ, природознавець, мислитель, засновник геохімії, біогеохімії та радіогеології, вчення про біосферу, космізм. Академік Петербурзької АН (з 1912 року), професор Московського університету.