Гузенко Ольга Миколаївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гузенко Ольга Миколаївна
Загальна інформація
Громадянство  Україна
Народження 17 липня 1956(1956-07-17)[1][2] (67 років)
Київська область, Українська РСР, СРСР
Зріст 180 см[3]
Вага 86 кг[3]
Спорт
Країна  Україна
Вид спорту академічне веслування
Клуб Динамо
Участь і здобутки

Ольга Миколаївна Гузенко (до шлюбу Безик; 17 липня 1956, Погребець Київська область, Українська РСР) — українська радянська веслувальниця, що виступала за збірну СРСР з академічного веслування в середині 1970-х. Срібна призерка літніх Олімпійських ігор 1976 року в Монреалі, багаторазова чемпіонка республіканських і всесоюзних регат. На змаганнях представляла спортивне товариство «Динамо», майстер спорту міжнародного класу.

Життєпис[ред. | ред. код]

Ольга Безик народилася 17 липня 1956 року в селі Погребець Київської області Української РСР. Активно займатися академічним веслуванням почала ще в ранньому дитинстві, перебувала у складі добровільного спортивного товариства «Динамо».

Першого серйозного успіху добилася в 1976 році, ставши чемпіонкою СРСР в распашних вісімках з рульовою. Завдяки низці вдалих виступів потрапила до основного складу радянської національної збірної і удостоїлася права захищати честь країни на літніх Олімпійських іграх в Монреалі — в складі розпашного восьмимісцевого екіпажу, куди також увійшли веслярки Любов Талалаєва, Надія Рощина, Клавдія Коженкова, Олена Зубко, Ольга Колкова, Неллі Тараканова, Надія Семішева і рульова Ольга Пуговська, завоювала срібну медаль, поступившись у фіналі лише команді з НДР.

Має вищу освіту, закінчила Київський державний інститут фізичної культури. Після завершення кар'єри спортсменки працювала тренеркою-викладачкою. За видатні спортивні досягнення удостоєна почесного звання «Майстер спорту СРСР міжнародного класу»[4].

Виступи на Олімпійських іграх[ред. | ред. код]

Олімпіада Дисципліна Місце
Монреаль 1976 вісімки 2

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Olga Gusenko
  2. Olha Huzenko
  3. а б Olympedia — 2006.
  4. Школьников Е. А. Динамо. Энциклопедия. — 2. — Olma Media Group, 2003. — С. 123. — 477 с. — ISBN 5224043999.

Посилання[ред. | ред. код]