Джованні Джакомо де Россі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Джованні Джакомо де Россі
італ. Giovanni Giacomo De Rossi
Народився 1627[1][2]
Рим, Папська держава
Помер 1691[1][2]
Рим, Папська держава
Діяльність друкар, видавець, унаочнювач
Знання мов італійська[3]
Батько Giuseppe de Rossid[4]
Брати, сестри Giovanni Domenico de Rossid[4]
Діти Domenico de Rossid

Джованні Джакомо де Россі (італ. Giovanni Giacomo De Rossi; *1627 — †1691) — італійський видавець та картограф. Жив і працював у Римі. Видавництво карт розпочав з гравером Дж. Відманом (G. Widman).[5].

Життєпис[ред. | ред. код]

Успадкував видавничу справу від свого батька Джузеппе де Россі (Giuseppe de Rossi; 1570-1639). Видав атлас “Mercury Geografico”, спільно з картографом Джакомо Кантеллі да Віньола, в стилі бароко. В атласі поміщено власні карти Россі, карти Кантеллі, а також карти Сансона і Бодранда (Baudrand) (перше видання –1687 р., друге видання 1692 р.). У першому виданні “Mercury Geografico” було опубліковано 19 карт Джакомо Кантеллі. 1692 р. вийшов другий випуск у двох томах, де було поміщено 150 карт (гравер Антоніо Барбе (Antonio Barbey). В подальшому його син Доменіко де Россі (Domenico de Rossi) та його нащадки перевидавали атлас шість разів до 1741 р.[5].

Карти України[ред. | ред. код]

1678р. Карта – «STATI DELLA CORONA DI POLONIA DIUISA NELLE SUE PRINCIPALI PROVINCIE, E PALATINATI DA GVGLIELMO SANSONE GEOGRAFO DEL RÈ CHRIST. E DI NUOUO DATA IN LUCE DA GIO; GIACOMO ROSSI, IN ROMA, ALLA PACE, L’ANNO 1678 ([Карта] коронних польських земель з поділом на головні землі й воєводства за Ґійомом Сансоном, географом короля всіх християн, яка з’явилася на світ завдяки Джакомо Россі у Римі, Алля Паце, року 1678). Південна частина Луцького та Київське воєводства названі Україною, або Країною Козаків (Vcraina о Paese de Cosacchi), землі між гирлами Південного Бугу (Bog R.) і Дніпра — Диким полем (Dzike Polie ouero Deserti). Серед багатьох українських етнічних земель показано й Покуття (Pochutia) та Підляшшя (Polachia), що займає Більське воєводство (Palatinato di Bielsk).[5].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в RKDartists
  2. а б в https://www.museabrugge.be/collection/work/id/2014_GRO1765_III
  3. Identifiants et RéférentielsABES, 2011.
  4. а б https://library.brown.edu/projects/rome/people/0165/
  5. а б в Байцар Андрій. Назви "Україна", "Дике поле", "Козаки", "Покуття" та "Підляшшя" на карті Польського королівства Джованні Джакомо де Россі. 1678 р.https://baitsar.blogspot.com/2018/11/1678.html

Література[ред. | ред. код]