Ельвіо Ромеро

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Elvio Romero
Народився (1926-12-01)грудня 1, 1926
Єрґос, Парагвай
Помер травня 19, 2004(2004-05-19) (у віці 77 років)
Буенос-Айрес, Аргентина
Країна  Парагвай
Діяльність поет, письменник, музикант

Ельвіо Ромеро (19262004) — парагвайський поет. Започаткував десятиліття 1940-х і 1950-х в історії парагвайської поезії.

Раннє життя[ред. | ред. код]

Ельвіо Ромеро народився в Єґросі, Парагвай у 1926.

У ранньому віці приєднався до гурту митців Hérib Campos Cervera, Josefina Pla, Augusto Roa Bastos, які відновлювали парагвайську літературу.

Його вважають важливим парагвайським поетом ХХ століття. Бразильський критик Вальтер Вей написав у 1951 році:

"Зірка молодого поета мужня і сильна, а його грубий і низький рівень вібрації допомагає йому в трагічних темах насильницької смерті та голоду... ми впевнені, що його посил, який тільки дозріває, відкриє нам щось дивовижне".  

Кар'єра[ред. | ред. код]

Був комуністичним бойовиком.

Після закінчення Парагвайської громадянської війни в 1947 був змушений у двадцятирічному віці відмовитися від багатьох інших країн, які назвав "nuestra profunda tierra".

Жив на засланні в Аргентині і ніколи не забував про батьківщину чи близьких людей.

Повернувся до Парагваю після повалення влади генерала Альфредо Стресснера і працював на численних дипломатичних посадах, зокрема в посольстві Парагвая в Буенос-Айресі.

Виконував редакційну роботу та виступав на концертах іконференціях в різних культурних центрах Америки та Європи.

Гватемальський романіст Мігель Анхель Астуріас, лауреат Нобелівської премії з літератури в 1967, у вступі до книги "El sol bajo las raices" написав про творчість Ельвіо Ромеро:

"Те, що характеризує поезію Ельвіо Ромеро, — це його аромат землі, дерева, води та сонця, а також суворість, з якою він розглядає ці теми, що жодним чином не погіршує його легкість у віршах та бажання інтерпретувати драму радісної природи та смуток своєї країни. Існування, характерне для багатьох наших країн. Його теми настільки глибокі і вірні людині та її проблемам, отже, універсальні. Я називаю цю поезію неправильною. Неправильна поезія - для життя, для життєвої гри та вогню. Але не життя, яке бачать європейці, якого завжди бракує у порівнянні з нашим магічним та чудовим світом, але таким, яким ми його бачимо. Ельвіо Ромеро, як і всі справжні поети в Америці, не повинен жити своєю уявою в порожньому світі, цей світ вже існує".

Життя у вигнанні[ред. | ред. код]

Ромеро пише:

"Під час тривалого вигнання мені довелося багато чого пережити. Мої близькі, мої друзі та незнайомі приходили до мене, в мій будинок на вигнані, приносячи аромати далеких речей, що наближали мене думками до моєї пенсії.

Я поділяв боротьбу мого народу за свою свободу, я жив, звертаючи увагу на боротьбу, протагонізовану тисячами учасників бойових дій, які обережно готували прихід нації. І мій спів формувався між яскравими та меланхолійними піднесеностями тих вогнів і тіней, які, навпаки, засмучують душу. Я не знаю, чи швидко, чи пізно, але я зрозумів, що повинен зібрати в своїй поезії всі стани, настрої, що виходили з того смутку і захоплення. Тож я відкрив усі вікна, щоб усі вітри на світі потрапили в них, і ось так я міг зібрати все листя бойового вогню. Усі мої почуття, всі вони змішані, і ось звідти вийшов золотий голуб, що летить на мої теплі пристрасті та уяву."  

Поетичні твори[ред. | ред. код]

Рік Твори
1948 ”Días roturados”
1950 ”Resoles áridos”
1953 ”Despiertan las fogatas”
1956 ”El sol bajo las raíces”
1961 "De cara al corazón"
1961 ”Esta guitarra dura”
1966 ”Libro de la migración”
1967 ”Un relámpago herido”
1970 "Лос невмінні речі"
1975 "Десьєрро і атардесер"
1977 ”El viejo fuego”
1984 ”Los valles imaginarios”
1994 ”Flechas en un arco tendido”

Відмінність[ред. | ред. код]

Ельвіо Ромеро є автором книги "Мігель Ернандес, доля та поезії" та "El poeta y sus encrucijadas" (1991), твору за який отримав Національну премію з літератури.

Співпрацював з газетою «Ultima Hora» в Асунсьйоні, та з різними культурними виданнями Аргентини.

Живучи в Буенос-Айресі (Аргентина), мав дипломатичні виступи в культурному центрі посольства Парагвая в Буенос-Айресі.

Помер у травні 2004.

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]