Емпайр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Емпайр
англ. Empire
Жанр документальний
Режисер Енді Ворхол
Продюсер Енді Воргол
Сценарист Енді Воргол
У головних
ролях
Енді Воргол
Оператор Йонас Мекас
Тривалість 485 хв.
Країна США США
Рік 1964
IMDb ID 0196530

«Empire» (укр. Емпайр) — фільм Енді Ворхола, присвячений хмарочосу Емпайр-Стейт-Білдінг.

Сюжет[ред. | ред. код]

Фільм знятий єдиним шматком, без монтажної склейки і являє собою фіксований план, спрямований на Емпайр-Стейт-Білдінг.

Історія створення[ред. | ред. код]

У липні 1964 року Енді Ворхол з друзями закрилися на 44 поверсі хмарочоса Time Life Building, встановили камеру і протягом 6 годин 40 хвилин знімали що знаходиться навпроти Емпайр-Стейт-Білдінг — найвищої в той момент будівлі у світі.

Через те, що фільм був знятий зі швидкістю 24 кадри на секунду, а показаний зі швидкістю 16 кадрів в секунду, його тривалість розтягується до 8 годин 5 хвилин. Численні «короткі» версії фільму ніколи не були визнані автором.

Під час фільму камера нерухома, в кадрі не відбувається практично нічого: над містом опускається ніч, запалюються вогні, час від часу у віконному склі можна помітити відображення фігури Енді Уорхола або одного з його друзів, ближче до середини фільму в кадрі пролітає літак.

Культурна цінність[ред. | ред. код]

Багато шанувальників Енді Ворхола висловлювалися на захист фільму, стверджуючи, що він підкреслює порожнечу і занудність безлічі ігрових фільмів, що виходять у світі. Сам Уорхол скептично ставився до такого трактування, визначаючи свій фільм як «фільм-фреску», «8-годинну ерекцію» або «найдовший порнофільм в історії людства».

За безперечний внесок у світовий кінематограф, у визнання історичної, культурної та естетичної значущості фільму, а також для гарантії його збереження, фільм «Імпаір» у 2004 році був доданий до Державного Каталогу Фільмів Бібліотеки Конгресу США.

Див. також[ред. | ред. код]

  • «Спи» — попередній «дуже довгий» фільм Енді Ворхола.

Посилання[ред. | ред. код]

  • «Empire contre-attaque», Les échos, № 20336, 7 січня 2009