Зерноїд плямистокрилий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зерноїд плямистокрилий
Самець плямистокрилого зерноїда
Самець плямистокрилого зерноїда
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Саякові (Thraupidae)
Рід: Зерноїд (Sporophila)
Вид: Зерноїд плямистокрилий
Sporophila americana
(Gmelin, 1789)
Ареал виду
Ареал виду
Підвиди

(Див. текст)

Синоніми
Loxia americana
Посилання
Вікісховище: Sporophila americana
Віківиди: Sporophila americana
EOL: 915997
ITIS: 563073
МСОП: 22733946
NCBI: 138961

Зерноїд плямистокрилий[2] (Sporophila americana) — вид горобцеподібних птахів родини саякових (Thraupidae). Мешкає в Південній Америці. Раніше вважався конспецифічним з вороним і колумбійським зерноїдом.

Опис[ред. | ред. код]

Довжина птаха становить 10-11 см, вага 10-14 г. Виду притаманний статевий диморфізм. У самців голова чорна, на шиї широка біла смуга, щоки і горло білі, "вуса" під дзьобом відсутні. Верхня частина тіла чорна з легким сіруватим відтінком. Нижня частина тіла білувата, живіь білий. Крила темно-сірі, махові пера чорні з білими плямками на кінці, кінчики другорядних і третьорядних махових пер білі. Лапи темно-сірі, очі темно-карі. Забарвлення самиці подібне до забарвлення самиць інших видів зерноїдів: переважно коричнювате, знизу світліше, сірувате. Дзьоб плямистокрилого зерноїда міцний, конічної форми, темно-сірий або чорний.

Підвиди[ред. | ред. код]

Виділяють два підвиди:[3]

Поширення і екологія[ред. | ред. код]

Плямистокрилі зерноїди мешкають у Венесуелі, Гаяні, Французькій Гвіані, Суринамі, Бразилії та на Тринідад і Тобаго. Вони живуть на вологих луках, зокрема на заплавних, у вологих саванах, на полях і пасовищах. Зустрічаються на висоті до 50 м над рівнем моря. Живляться насінням і зерном, а також ягодами, зокрема плодами Trema micrantha і комахами. Гніздо невелике, чашоподібне, розміщується на дереві, на висоті до 4 м над землею. В кладці 2 яйця. Інкубаційний період становить 12-13 днів. Самиці пілуються про пташенят, які покидають гніздо через 2 тижні після вилуплення. За сезон може вилупитися два і більше виводків.

Збереження[ред. | ред. код]

МСОП класифікує цей вид як такий, що не потребувє особливих заходів зі збереження. За оцінками дослідників, популяція плямистокрилих зерноїдів становить від 0,5 до 5 мільйонів птахів. Вона скорочується через вилов птахів з метою продажу на пташиних ринках.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. BirdLife International (2016). Sporophila americana. Архів оригіналу за 23 травня 2021. Процитовано 22 лютого 2022.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David, ред. (2021). Tanagers and allies. World Bird List Version 12.1. International Ornithologists' Union. Архів оригіналу за 29 квітня 2014. Процитовано 22 лютого 2022.