Йорґ Іммендорф

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Йорґ Іммендорф
нім. Jörg Immendorff

Народження 14 червня 1945(1945-06-14)[1][2][…]
Блекеде, Люнебург, Люнебург[d], Провінція Ганновер, Вільна держава Пруссія, Радянська зона окупації Німеччини, окупована союзниками Німеччина, Німеччина
Смерть 28 травня 2007(2007-05-28)[4][1][…] (61 рік)
  Дюссельдорф, Німеччина[1]
(бічний аміотрофічний склероз)
Країна  Німеччина[5]
Релігія християнство
Навчання Дюссельдорфська академія мистецтв і Мюнхенська академія мистецтв
Діяльність художник, скульптор, викладач університету, рисувальник, графік, літограф
Напрямок неоекспресіонізм
Вчитель Йозеф Бойс
Працівник Франкфуртський університет
Член Європейська академія наук і мистецтв
Партія Communist Party of Germanyd
Роботи в колекції Штедель, Міннеаполіський інститут мистецтваd, Оклендська галерея мистецтвd, Музей сучасного мистецтва (Нью-Йорк)[6], Національна галерея Вікторії, Тейт, Національна галерея мистецтв, Національна галерея Канади, Музей мистецтва Метрополітен, Kunsthaus Zürichd[7], Амстердамський музейd, Музей Бойманса - ван Бенінгена, Центральний музей Утрехта, Міський музей (Амстердам)[8], Музей мистецтв Філадельфії, Phillips Collectiond, Баварські державні колекції картинd, Художня галерея Єльського університету, Національна галерея Австралії, Художній музей Сієтла, Художній музей Сент-Луїса, Далласький музей мистецтв, Strasbourg Museum of Modern and Contemporary Artd, Паризький міський музей сучасного мистецтва, CODA Museumd[9], Музей ван Аббе[10], Музей сучасного мистецтва Сан-Франциско[11], Музей сучасності (Берлін), Гарвардський художній музей, Busch–Reisinger Museumd, Нова національна галерея, Боннефантенмузеумd і Hessel Museum of Artd[12]
Нагороди

CMNS: Йорґ Іммендорф у Вікісховищі

Йорг Іммендорф (нім. Jörg Immendorff; 14 червня 1945(19450614), Блекеде — 28 травня 2007, Дюссельдорф) — був німецьким живописцем, скульптором, дизайнером сцени та професором мистецтва.[13] Був учасником мистецького руху Нойе Уайльд.

Життя та творчість[ред. | ред. код]

Іммендорф народився в офіцерській сім'ї; батьки розійшлися, коли хлопчикові було 11 років. У 1960-х навчався в Дюссельдорфській академії мистецтв у Тео Отто і Йозефа Бойса. Представник фігуративного живопису. Створивши спільно з Крісом Рейнеке екшн-проект LIDL, художник після проведення декількох акцій був відрахований з Академії.

У студентські роки Іммендорф вступає в маоістське товариство, для якого створює художній пропагандистський матеріал. Дотримувався крайніх лівих позицій на західнонімецькій політичній сцені: активно підтримував Північний В'єтнам в його опорі американській агресії, вступив у «Лігу проти імперіалізму».

З 1968 році художник викладає в школі малювання (в 19711981 — в Дюссельдорфі). У 1972 році бере участь у виставці сучасного мистецтва під назвою Документа-5 у Касселі, виставляючи на ній свої критичні роботи антикапіталістичної спрямованості.

З 2-ї половини 1970-х років Іммендорф звертається до історичного живопису, зближується з рухом Нові дикі. У 1976 році він бере участь у венеціанському бієнале. Тісна дружба пов'язує Іммендорфа з художником з НДР А. Р. Пенком. Разом вони працюють над художніми творами, присвяченими відносинам німців обох Німеччин.

Міжнародну популярність принесли Іммендорфу його 16 великоформатних полотен «Кафе Німеччина», навіяні творчістю Ренато Гуттузо. У 1982 році майстер виставляє свою скульптуру «Бранденбурзькі ворота» на Документа 7.

У 1980-ті роки Іммендорф стає одним з найвідоміших художників Німеччини. З 1989 року він — професор Державної вищої школи образотворчого мистецтва у Франкфурті-на-Майні, з 1996 — професор Академії мистецтв Дюссельдорфа.

Помер від аміотрофічного бокового склерозу (хвороба Лу Геріга) у 61-річному віці.

Нагороди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]