Казка про кота, який жив мільйон разів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Казка про кота, який жив мільйон разів
Автор Йоко Саноd
Мова японська
Опубліковано 1977
ISBN-13: 978-4-06-127274-3

«Казка про кота, який жив мільйон разів» (яп. 100万回生きたねこ, Хякуманкай ікіта неко) — дитяча книжка з картинками японської письменниці Йоко Сано[ja]. Вийшла 1977 року у видавництві «Коданся», набула популярності в Японії і витримала десятки перевидань.

Перекладена китайською (кит. 活了一百万次的猫), корейською (кор. 100만 번 산 고양이), англійською[1], французькою[2], російською мовами.

Сюжет[ред. | ред. код]

Головний герой книги — смугастий кіт, який жив мільйон разів у різних людей, кожен з яких любив його і шкодував про його смерть. Він жив і в короля, і в моряка, і в циркового фокусника, і в злодія, і в бабусі, і в маленької дівчинки. Однак сам він не відчував великої симпатії ні до кого з господарів. Найбільше він любив себе.

В одному зі своїх життів він став вільним котом і вже нікому не належав. Всі кішки хотіли вийти за нього заміж, але він нікому не надавав переваги. А одного разу він зустрів білу кішечку, яка не виявляла до кота особливого інтересу. Він зрозумів, що не може жити без неї і залишився з нею назавжди.

У кота і кішки народилося багато кошенят. Тепер кіт любив їх і кішку більше, ніж себе. Кошенята виросли і розійшлися. Кішка постаріла і померла. Незабаром від горя помер і кіт. Більше він не відроджувався до життя.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Sano Yoko. The Cat That Lived a Million Times. / Translated by Judith Carol Huffman. Introduction by James L. Huffman. Honolulu: University of Hawaii Press, 1998. ISBN 0-8248-2098-3
  2. Sano Yôko. Le Chat aux millions de vies. / Traduit par Mina Ozawa et Corinne Quentin. Picquier, Collection Picquier Jeunesse, 2009. ISBN 2-8097-0130-2
  3. Українські ілюстраторки-фіналістки про свою участь у Болоньї. chytomo.com (укр.). 15 січня 2019. Архів оригіналу за 26 листопада 2021. Процитовано 26 листопада 2021.

Посилання[ред. | ред. код]