Кириченко Григорій Сергійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кириченко Григорій Сергійович
рос. Григорий Сергеевич Кириченко
Народився 28 вересня 1954(1954-09-28)
Гераськівка, Марківський район, Ворошиловградська область, Українська РСР, СРСР
Помер 12 травня 2024(2024-05-12) (69 років)
Тольятті, Самарська область, Росія
Країна  СРСР
 Росія
Діяльність військовослужбовець
Учасник Війна в Афганістані 1979—1989 і Перша чеченська війна
Військове звання Старший прапорщик
Нагороди
Герой Російської Федерації
ювілейна медаль «60 років Збройних Сил СРСР» ювілейна медаль «70 років Збройних Сил СРСР» медаль «За бездоганну службу» медаль «За бездоганну службу» ІI ступеня медаль «За бездоганну службу» III ступеня

Григорій Сергійович Кириченко (28 вересня 1954(19540928), Гераськівка, Марківський район, Ворошиловградська область, Українська РСР, СРСР — 12 травня 2024, Тольятті, Самарська область, РФ) — учасник Афганської війни (1979-1989), учасник Першої чеченської війни, Герой Російської Федерації. Старший технік 1-ї роти 81-го гвардійського мотострілецького полку 90-ї гвардійської танкової дивізії 2-ї гвардійської танкової армії Приволзького військового округу, старший прапорщик. Колаборант рашистів.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 1954 року в Луганській області України. Українець. Після школи до призову до армії працював ливарником.

З червня 1994 року продовжив службу старшим техніком роти 81-го гвардійського мотострілецького полку 90-ї гвардійської танкової дивізії Приволзького військового округу, розквартированого в селищі Рощинського Волзького району Самарської області. У середині грудня 1994 року полк був направлений на Північний Кавказ .

Чеченська війна[ред. | ред. код]

У ніч на 1 січня 1995 року брав участь у складі полку у штурмі Грозного. Колона, що увійшла до міста, потрапила в засідку. Замикаючою в колоні йшла БМП техдопомоги Кириченко. Кириченко загнав БМП у найближче подвір'я, зайняв місце навідника і самостійно знищив кулеметну точку в будинку навпроти, яка до цього вела інтенсивний вогонь.

Потім завантажив на борт перших п'ятьох поранених, відвіз їх до медсанбату і повернувся в бій. Під вогнем противника зробив кілька рейсів у місто разом із механіком-водієм Юрієм Бажайкіним та сержантом-медиком Віктором. У десантному відсіку БМП вивіз загалом 68 поранених солдатів і офіцерів свого полку та 131-ї Майкопської бригади, у тому числі тяжко пораненого командира полку полковника Ярославцева. За наказом виконувача обов'язків командира полку підполковника Станкевича І. проводив колони до Палацу. Крім того, екіпаж вивіз з поля бою 28 загиблих бійців та офіцерів.

2 січня був тяжко поранений у руку і потрапив до медсанбату. При цьому БМП, на якій його доставили до позицій федеральних сил, по дорозі назад згоріла. Можливо тому він був представлений до присвоєння звання Герой Російської Федерації посмертно[1].

З 1996 року старший прапорщик Кириченка у відставці. Одружений. Дві дорослі дочки. Проживає у Самарській області.

Нагороди[ред. | ред. код]

Тоді, коли Р. З. Кириченко перебував у шпиталі, на Алеї Слави кладовища у селищі Рощинський було встановлено мармурову плиту.

Указом Президента Російської Федерації від 21 червня 1995 року старшому прапорщику Кириченко Григорію Сергійовичу присвоєно звання Героя Російської Федерації.

Взимку 1996 року у Кремлі Президент Росії Б. Єльцин вручив нагороду Г. Кириченку.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Кириченко Григорій Сергійович. // Сайт «Герои страны» (рос.).

Посилання[ред. | ред. код]