Користувач:Пєвцова/Чернетка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Міжнародний фестиваль класичної музики KharkivMusicFest

[ред. | ред. код]

KharkivMusicFest — щорічний міжнародний фестиваль класичної музики, який з 2018 року проходить у Харкові. Фестиваль включає не тільки концертну, але й просвітницьку програму, а також атракції з метою популяризації класичного музичного мистецтва. Фестивальні заходи проходять як у концертних залах Харківської обласної філармонії та Харківського Національного академічного театру опери та балета імені М. В. Лисенка, так і в незвичних для цього місцях — у метро, торгових центрах, арт-просторах, а також просто неба. Частина фестивальних заходів є вільною для відвідування та безкоштовною.

Співзасновники фестивалю: Сергій Політучий, Станіслав Христенко, Ігор Тулузов.

Організатор фестивалю — Фонд громади Харкова «Толока».

Артистичний директор фестивалю — Віталій Алексейонок.

Історія фестивалю

[ред. | ред. код]

KharkivMusicFest започатковано у 2018 році. Першим арт-директором фестивалю протягом трьох років був Станіслав Христенко[1].

У 2018 році фестиваль був присвячений 333-річчю з дня народження Йогана Себастьяна Баха[2]. Він тривав з 14 по 29 березня. Започатковані у 2018 році Фестивальний оркестр KharkivMusicFest та проєкт Art Piano стали візитівками фестивалю.

У 2019 році «хедлайнером» KharkivMusicFest був обраний Моцарт[3]. Фестиваль проходив з 23 березня по 7 квітня, склад Фестивального оркестру розширився, він складається з провідних музикантів України та запрошених закордонних гостей[4]. Фестиваль отримав знак EFFE Label 2019-2020 від Європейської асоціації фестивалів EFA [5].

У 2020 році фестиваль був запланований на 28 березня — 11 квітня, але через карантинні обмеження, пов’язані з пандемією Covid-19 заходи було скасовано[6].

У 2021 році фестиваль був присвячений 250-річчю з дня народження Людвига Ван Бетховена. Фестиваль складався з 22 концертних та 11 освітніх заходів, а також 9 спеціальних проєктів, частина з яких відбулася онлайн[7].

У 2022 році у фестивалі планувалися концерти Люки Дебарга, Нільса Вандерера та ін.[8]., але через збройне вторгнення армії російської федерації в Україну фестивальні заходи обмежились символічним «Концертом проміж вибухів»[9] [10], який відбувся у харківському метро, що стало прихистком для багатьох тисяч містян.

Учасники

[ред. | ред. код]

Серед учасників фестивалю у різні роки — вітчизняні та закордонні зірки класичного музичного мистецтва, такі як композитор та диригент Мирослав Скорик[11]. диригент Томаш Бугай, піаністи Пол Льюїс /12/ та Джордж Лі , дует Ігудесман і Джу , музиканти оркестру Музиканти Лувра, віолончеліст Готьє Капюсон, вокалістка Ольга Бусуйок та інші.

Ініціативи фестивалю

[ред. | ред. код]

Фестивальний оркестр KharkivMusicFest

[ред. | ред. код]

Фестивальний оркестр — це симфонічний оркестр, який щорічно формується в рамках фестивалю KharkivMusicFest. За ці роки до нього долучилися музиканти з провідних світових оркестрів, таких як Люцернський фестивальний оркестр, симфонічний оркестр BBC, Чеський філармонічний оркестр, Royal Stockholm Philharmonic Orchestra, Бельгійський національний оркестр, Грузинський і Словацький філармонічні оркестри та інші[12].

Деякі з учасників оркестру також є концертуючими солістами і учасниками камерних ансамблів, що виступають на багатьох престижних світових концертних майданчиках.

У різні роки у складі фестивального оркестру виступали такі солісти, як Вацлав Дворжак, Агата Шимчевська, Володимир Микитка, Тіль Хоффман, Мирослава Которович, під керівництвом таких диригентів, як Фахраддін Керімов, Іван Чередниченко, Станіслав Христенко та інших.

Конкурс молодих композиторів

[ред. | ред. код]

Всеукраїнський конкурс молодих композиторів ім. Бориса Лятошинського засновано у 2019 році в рамках Міжнародного фестивалю класичної музики KharkivMusicFest. Він ставить за мету розвиток творчості українських молодих композиторів, зростання значення їхніх творів, фахову орієнтацію молодих митців у професійному середовищі.

Конкурс проводиться щороку. Твори переможців звучать у виконанні професійних музикантів та солістів на концерті Call for genius, частиною якого є церемонія нагородження лауреатів[13].

Дитячий симфонічний оркестр KharkivMusicFest

[ред. | ред. код]

Дитячий симфонічний оркестр KharkivMusicFest було створено у 2019 році. Колектив об’єднує близько 50 учнів освітніх музичних закладів Харкова і дає їм можливість ще у юному віці набувати професійного досвіду оркестрового музикування, регулярно протягом року вдосконалювати виконавське мистецтво під орудою диригента колективу і досвідчених викладачів, знайомитися з шедеврами класичної музики, виступати на концертних майданчиках Харкова, а також інших міст і країн[14].

За три роки існування колективу юні оркестранти встигли попрацювати з диригентами з України (Віталій Ляшко, Наталія Стець, Назар Якобенчук, Юрій Яковенко), Німеччини (Віталій Алексейонок) та США (Станіслав Христенко).

Проєкти фестивалю

[ред. | ред. код]
Art Piano
[ред. | ред. код]

Постійно діючий проєкт, який популяризує музичне мистецтво. Розфарбовані піаніно, розставлені в популярних серед містян локаціях, є однією з візитівок фестивалю. До перетворення їх на артоб’єкти долучаються як визнані митці, так і учні харківських художніх шкіл, студенти[15]. Біля піаніно проводять стихійні концерти, заграти на них може кожен.

Гід по класичній музиці
[ред. | ред. код]

Проєкт, покликаний популяризувати класичну музику, підготувати авдиторію до її сприйняття. Гід по класичній музиці — серія анімованих відеороликів знайомить глядачів з цікавими науковими та історичними фактами зі світу класики, з видатними постатями, навчає етикету поведінки у театрі чи філармонії тощо.

Лекції для широкої авдиторії
[ред. | ред. код]

Лекції для широкої авдиторії проводяться як під час проведення фестивальних заходів, так і поза ними.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Харьковские соглашения: сошлись на классике. Зеркало недели | Дзеркало тижня | Mirror Weekly. Процитовано 7 березня 2023.
  2. Golynska, Olga (9 березня 2018). «Kharkiv Music Fest-2018». МУЗИКА (укр.). Процитовано 7 березня 2023.
  3. Golynska, Olga (22 березня 2019). KharkivMusicFest: МОЦАРТ. МУЗИКА (укр.). Процитовано 7 березня 2023.
  4. Гончарук, Оксана (26 березня 2019). KharkivMusicFest 2019: Моцарт против MARUV в битве за уши украинцев. vesti.ua (укр) . Процитовано 26 березня 2019.
  5. УКРАЇНСЬКІ ФЕСТИВАЛІ З ВІДЗНАКОЮ EFFE 2019-2020 | Demcult (укр.). 3 вересня 2019. Процитовано 7 березня 2023.
  6. Kharkiv Music Fest 2020 (отменен). kh.vgorode.ua (рос.). Процитовано 7 березня 2023.
  7. Бетховен, пианино на улицах и детский фестивальный оркестр: чем запомнится Kharkiv Music Fest 2021 харьковчанам (ФОТО). РЕДПОСТ (рос.). Процитовано 7 березня 2023.
  8. Kharkiv Music Fest 2022. kh.vgorode.ua (рос.). Процитовано 7 березня 2023.
  9. Концерт поміж вибухів: «KharkivMusicFest-2022» відкрився на платформі метро. umoloda.kyiv.ua (укр.). Процитовано 7 березня 2023.
  10. ‘Concert between explosions’ provides respite in Kharkiv subway shelter. Washington Post (амер.). ISSN 0190-8286. Процитовано 7 березня 2023.
  11. ©2007- 2023; группа "Объектив", ООО "Медиа; Свободы, Площадь; Харьков, 7 · +380763-14-14 · (28 березня 2018). В рамках Kharkiv Music Fest в филармонии выступил знаменитый композитор и музыковед Мирослав Скорик (ВИДЕО). www.objectiv.tv (ru-RU) . Процитовано 7 березня 2023.
  12. Golynska, Olga (6 квітня 2021). Фестивальний оркестр – музична візитівка KharkivMusicFest’у. МУЗИКА (укр.). Процитовано 7 березня 2023.
  13. Call for Genius від Kharkiv Music Fest: українська культура потребує Лятошинського. The Claquers (укр.). 1 вересня 2020. Процитовано 7 березня 2023.
  14. У Харкові пройде «Музичний сторітелінг» | Справжня Варта. Справжня Варта. Харків. Процитовано 7 березня 2023.
  15. Международный музыкальный фестиваль KharkivMusicFest состоится в Харькове. Офіційний сайт каналу 1+1 (ru-RU) . Процитовано 7 березня 2023.

Посилання

[ред. | ред. код]

Офіційна сторінка міжнародного фестивалю класичної музики KharkivMusicFest

Офіційна сторінка фестивалю на Facebook