Користувач:Улянка Водзянська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Загальна інформація Район Шевченківський Площа 997 га Населення 30 000

Рясне́ — місцевість Львова, яка поділяється на два житлових мікрорайони (масиви) — Рясне-1 і Рясне-2 та розташована у Шевченківському районі Львова, а саме на північно-західній його околиці. В межах мікрорайону діє: одна залізнична станція — Клепарів і два зупиночних пункти — Батарівка (залізничний парк) Рясна.

Населенння

[ред. | ред. код]

За даними 1880 року, в селі (при селищній громаді — гміні) налічувався 201 будинок з загальною кількістю населення 1114 осіб, а на околиці села (хуторі), відповідно, 1 будинок і 11 осіб. Склад населення Рясної Польської за національною ознакою, за загальної кількості населення 1125 осіб, розподілявся так: поляків — 1114 осіб, русинів — 11 осіб. Склад населення Рясної Польської за релігійним віросповіданням розподілявся так: римо-католики — 1081 особа,греко-католики — 23 особи, юдеї — 21 особа.

Географія

[ред. | ред. код]

Територія Рясного розташована в межах Опільського горбогір'я Західного лісостепу.

Місцевість розташована на північно-західній околиці Львова та межує на півночі з Брюховичами, на південному сході — зі Львовом та Рудним, на заході — з Рясною-Руською, на північному заході — з Бірками Янівськими.

Через південну частину села протікає один з рукавів Білогорського потоку, долина якого є болотистою, а сам потік належить до басейну Дністра.

Сільська забудова розташована на південному сході села, а на північ від неї — ліси (Нівіце та Родленже). На північ від забудови розташований пагорб — найвища точка в селі, висота якої сягає 343 м над рівнем моря, на південно-східному боці — пагорб «Рясна», висота якого 325 м. Через село проходить шлях Львів-Яворів.

Інфраструктура

[ред. | ред. код]

Мікрорайони Рясне-1 та Рясне-2 обслуговують ЛКП «Рясне-402» та «Рясне-403» відповідно, котельні тощо.

Негайною потребою мешканців вулиць старого Рясного є водогін та каналізація. Оскільки криниці катастрофічно міліють і незабаром мешканці не будуть мати доступу до питної води.

Ще одним з недопрацьованих напрямів роботи міських служб є велоінфраструктура: наразі заплановане спорудження у Рясному-1 велодоріжку довжиною близько 800 метрів, але на сьогодні завершено її невеличку ділянку, а решта майбутньої доріжки відділено від дороги бордюром та «чекає» на своє заасфальтування. Хоча й встановлено велопарківки біля місцевого ЛКП «Рясне-402», супермаркету «Сільпо» та відділення однієї з мереж банків.

На обидва мікрорайони обслуговуються одним дільничим відділком поліції, що знаходиться на вул. Величковського, мають окремі відділення поштового зв'язку та відділення «Ощадбанку».

У Рясному багато впорядкованих прибудинкових територій: є лавочки, пісочниці, турніки, столи. Їх, через недостатнє фінансування місцевого ЛКП «Рясне-402» та ЛКП «Рясне-403», власними силами облаштували мешканці навколишніх багатоповерхівок. Є декілька невеличких футбольних та баскетбольних майданчиків.

Освітні заклади

[ред. | ред. код]

Для наймолодших мешканців Рясного-1 споруджено ясла-сад та комунальний навчально-виховний комплекс школа-садок № 94, а у Рясному-2 діє дошкільна установа № 184 «Лісова казка». До 2000 року також діяла школа естетичного виховання при дитячому садку «Веснянка», але через складну демографічну ситуацію заклад закрили. Нині це приміщення займають приватна пекарня, фітнес клуб «FitCurves», та діагностичний центр «Медіс».

У Рясному-1 знаходиться середня школа № 92, а для учнів Рясного-2 — середня школа № 100.

Медицина
[ред. | ред. код]

Щодо медичного обслуговування населення, то, на перших поверхах житлового будинку по вул. Шевченка 358б діє дитяче поліклінічне відділення № 2, а у будівлі по вул. Шевченка 313 діє Філіал поліклінічного відділення Третьої міської комунальної лікарні та колись відомча поліклініка ДП «Електрон». Також в Рясному працює багато аптек.

Транспортне сполучення
[ред. | ред. код]

Залізнична станція Рясне пов'язана гілками прямого залізничного сполучення з Рава-Руською і Львовом. На станції чотири рази на добу зупиняється електропотяг «Львів-Рава-Руська».

До 1995 року, за рахунок електропотягу «Львів — Рудно», станція «Рясна» мала сполучення з платформою «Рясне-2», але наприкінці 1990-тих років, у зв'язку з нерентабельністю перевезень, цей невеличкий маршрут було скасовано. Його намагалися відновити на початку 2000-их років, але це обмежилося лише урочистим відкриттям станції і відповідно мав місце дешевий піар одного з кандидатів у депутати. Нині колією, що сполучає Рясну та Білогорщу, курсують лише товарні потяги.

Часто, щоб доїхати до головного залізничного вокзалу (пл. Двірцева) або ж до церкви Святої Анни (початок вул. Шевченка), мешканці Рясного їдуть автобусами міжміського сполучення, що курсують через мікрорайон у Яворівському напрямку. 

Відомі люди

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]
  • Галина Гордасевич — відома українська поетеса, член Спілки письменників України, співзасновниця Донецького Товариства української мови та Донецького Крайового Руху.
Релігія
[ред. | ред. код]
Учасники визвольних змагань
[ред. | ред. код]

Список використаних джерел

[ред. | ред. код]
  1. Вулиця Величковського (Львів)
  2. Рясне (Львів)