Користувач:Dgho/ЧернеткаК

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Київський вальс»
Пісня М. Шевченко, М. Фокін та ін.
Випущено 1950
Жанр лірика
Мова українська
Тривалість 3:40
Автор слів Андрій Малишко
Композитор Платон Майборода

Київський вальс (Знову цвітуть каштани…) - пісня на слова Андрія Малишка та музику Платона Майбороди, написана 1950 року.

В радянські часи пісня вважалася неофіційним гімном Києва, а мелодія приспіву (Знову цвітуть каштани, / Хвиля дніпровська б'є) багато років була позивними радіостанції "Промінь".

Класичним виконанням і аранжуванням "Київського вальсу" вважається запис дуету М.Шевченко і М.Фокіна (куплети - чоловічий і жіночий вокал в унісон, приспіви - хор).

Майже всі 22 спільні твори [Малишка та Майбороди] стали еталонними зразками втілення української мелодичної традиції та національного естетичного мислення, насамперед, ліричної природи[1].

Пісню Андрій Малишко та Платон Майборода написали у подарунок студентам Київського медичного інституту до випускного. В листі до Малишка вони висловили бажання мати особливу пісню на згадку про столицю. Співавтори написали її буквально за добу: вийшла присвята травневому Києву, місту квітучих каштанів[2].

Її виконували Хорова капела Українського Радіо під кер. Ю. Таранченка, (солісти Микола Фокін, Михайло Шевченко); Юрій Гуляєв; Світлана Клочкова-Коваленко; Наталія Шелепницька та інші.

Пісня звучить у х/ф "Киянка" (Київська кіностудія, 1958, 1960).

"Київський вальс" іноді плутають з піснею "Києве мій", написаної в 1962 році композитором Ігорем Шамо на слова поета Дмитра Луценка (Грає море зелене, / Тихий день догора…).

Переклад на російську мову виконав відомий київський перекладач, поет і фольклорист Григорій Литвак.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Майборода Платон Іларіонович (1918 - 1989). Національна Спілка композиторів України. Процитовано 28.08.2020.
  2. Як народився "Київський вальс"?. Телеканал «Інтер». 02.03.2015. Процитовано 28.08.2020.

Посилання

[ред. | ред. код]