Котвіцька Алла Анатоліївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Котвіцька Алла Анатоліївна
Народилася 7 серпня 1972(1972-08-07) (51 рік)
Харків, Українська РСР, СРСР
Країна  СРСР
 Україна
Діяльність викладачка університету
Alma mater Національний фармацевтичний університет (1995)
ХНУ імені В. Н. Каразіна (2003)
Харківська гуманітарно-педагогічна академія (2020)
Вчене звання професор
Науковий ступінь доктор фармацевтичних наук (2008)
Нагороди
орден княгині Ольги III ступеня
Почесна грамота Кабінету Міністрів України Почесна грамота Верховної Ради України Заслужений діяч науки і техніки України

CMNS: Котвіцька Алла Анатоліївна у Вікісховищі

Алла Анатоліївна Котвіцька (нар. 7 серпня 1972; Харків УРСР СРСР) — українська вчена, доктор фармацевтичних наук, професор, академік Національної академії наук вищої освіти України, заслужений діяч науки і техніки україни, кавалер ордена княгині Ольги III ступеня [1]. Ректор Національного фармацевтичного університету.

Життєпис[ред. | ред. код]

Алла Котвіцька народилася 7 серпня 1972 у Харкові. Після закінчення зі срібною медаллю середньої школи у Змійові поступила до Харківського фармацевтичного інституту (з 1992 року Українська фармацевтична академія), який закінчила у 1995 році за спеціальністю «Фармація». Того ж року почала працювати у академії (з 2002 року Національний фармацевтичний університет). У 2003 році здобула другу вищу освіту у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна отримавши кваліфікацію спеціаліста з «Банківської справи». У 2009 році стала професором кафедри організації та економіки фармації, а через два роки завідувачкою кафедри соціальної фармації. У 2011 році отримала вчене звання професора. Паралельно з 2008 року працювала проректором науково-педагогічної роботи заочної форми навчання, а з 2014 року першим проректором з науково-педагогічної роботи. У 2017 році була обрана ректором Національного фармацевтичного університету. У 2020 році закінчила Харківську гуманітарно-педагогічну академію та отримала кваліфікацію викладача англійської мови[2][3].

Як науковець займається проблемами роботи системи забезпечення фармацевтичної допомоги для пільгових груп та категорій населення і для наркозалежних. У 2002 році під керівництвом професора Дмитра Дмитрієвського захистила кандидатську дисертацію за темою: «Розробка складу та технології емульсії анальбену для лікування запальних захворювань суглобів». У 2008 році захистила докторську дисертацію за темою: «Методологія соціально-ефективної організації фармацевтичного забезпечення населення». Через два роки вона очолила першу в Україні кафедру соціальної фармації. Створила власну наукову школу, підготувала 1 доктора наук та 11 кандидатів наук[3].

Дійсний член громадської організації Академія наук вищої освіти України[3].

Ректор А. А. Котвіцька приділяє значну увагу ключовим напрямам діяльності університету: впровадженню інноваційних методів і засобів для здійснення освітнього процесу, удосконаленню навчально-методичної роботи та підвищенню компетентності професорсько-викладацького складу колективу, підвищення рівня наукових досліджень НФаУ, соціально-виховній та профорієнтаційній роботі. Підтвердженням успішної роботи НФаУ стало створення та впровадження інтегрованої системи управління якістю, сертифікованої на відповідність вимогам стандартів ISO 9001:2015, а також ISO 14001:2015 та ISO 50001:2018, які підтверджують дію в університеті екологічного та енергетичного менеджменту. Особливу увагу приділяє розвитку міжнародної діяльності НФаУ, утвердженню його стійкого іміджу за кордоном, активізації участі колективу в роботі громадських міжнародних об’єднань, розвитку освітніх зв’язків і системного співробітництва з провідними вишами Європи. Брала активну участь у підготовці та проведенні на базі університету трьох з’їздів фармацевтів україни.

Науковими здобутками Алли Анатоліївни є понад 800 праць навчального, навчально-метлдичного та наукового характеру, серед яких 1 національний підручник («Основи права та законодавства у фармації», 2016), 2 підручники з грифами МОН України, 22 навчальних посібники, понад 60 навчально-методичних видань, понад 30 наукових методичних рекомендацій, 19 свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір, 4 інформаційних листи, патент України, 4 наукових повідомлення про наукову (науково-технічну) продукцію. Брала активну участь у розробці «Етичного кодексу фармацевтичних працівників України», є співавтором Концепції розвитку фармацевтичної галузі України, низки нормативно-правових актів державного рівня.

Котвіцька Алла Анатоліївна є головою ректорської та вченої ради НФаУ, спеціалізованої вченої ради Д 64.605.02 зі спеціальності 15.00.01 - «Технологія ліків, організація фармацевтичної справи та судова фармація» (з 2013 року); членом Ради ректорів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Харківського регіону; Вченої ради при Державній службі України з лікарських засобів та контролю за наркотиками; Центральної атестаційної комісії при МОЗ України з атестації провізорів; Ради ректорів закладів вищої освіти, які здійснюють підготовку здобувачів за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» при Міністерстві охорони здоров’я України; об’єднаної Конкурсної комісії з присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим та іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук; Ради Північно-Східного наукового центру НАН України і МОН України, Міжнародної асоціації фармацевтів (FIP); головним редактором фахового видання «Соціальна фармація в охороні здоров’я»; головним науковим консультантом фахового видання «Управління, економіка та забезпечення якості в фармації»; фахового видання «Вісник фармації»; головою редакційної ради журналу «Современная фармация» тощо [1].

Науковий доробок[ред. | ред. код]

  • Основи економіки та системи обліку у фармації: Навч. посіб. 2005
  • Фармакоекономічне обґрунтування стан­дартів фармакотерапії, що використовуються в практиці сімейних лікарів: Метод. рекомендації. 2006
  • Організація фармацевтичного забезпечен­ня населення: Навч. посіб. 2007
  • Екстремальна медицина: Навч. посіб. 2014
  • Основи права і законодавства у фармації: Підруч. 2016

Нагороди[ред. | ред. код]

Алла Анатоліївна відзначена численними державними та відомчими нагородами, серед яких:

  • Відзнака Ради національної безпеки і оборони України III ступеня (2021);
  • «Знак Пошани» Національної академії медичних наук України (2021);
  • Відомча заохочувальна відзнака Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками - «Знак Пошани» (2021);
  • Почесна грамота Кабінету Міністрів України (2005);
  • Почесна грамота Верховної Ради України (2010);
  • Почесна грамота МОЗ України (2013);
  • Почесна грамота Президії Національної академії медичних наук України (2019);
  • Почесна грамота Національної академії наук вищої освіти України (2021);
  • Почесна грамота Обласного комітету Харківської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України (2021) [1].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в Шеремет, Ю.А.; Зубань, В.М.; Омельченко, Н.М., ред. (2021). Ректори України. Київ: Альфа-Віта Груп. с. 46-47. ISBN 978-617-95033-4-4.
  2. ВИБОРИ РЕКТОРА 2017 - НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ (НФаУ). nuph.edu.ua. Архів оригіналу за 10 січня 2022. Процитовано 10 січня 2022.
  3. а б в Котвіцька Алла Анатоліївна - НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ (НФаУ). nuph.edu.ua. Архів оригіналу за 10 січня 2022. Процитовано 10 січня 2022.
  4. Видатні харків’янки відзначені державними нагородами України. Харківська обласна державна адміністрація. Архів оригіналу за 10 січня 2022. Процитовано 10 січня 2022.

Джерела[ред. | ред. код]