Палац Гредлів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Палац баронів Гредлів, початок 1930-х
Парк та палац Гредлів, сучасний вигляд

Палац Гредлів, також палац Грьодлів — пам'ятка архітектури місцевого значення у місті Сколе, в історичному районі Демня. Збудований у стилі необароко. Має два поверхи.

Палац і парк у Сколе були закладені бароном Еугеніушем Кінскі в середині XIX століття після того, як він придбав сколівські землі у графа Потоцького.[1]

Наприкінці XIX століття палац перебудували в стилі необароко єврейська родина братів баронів Гредлів, які контролювали місцеву промисловість[1][2]. На деяких світлинах немає куполу над центральною частиною будівлі, проте є два бічних — можливо, вони були зруйновані у Першу світову війну.

У вересні 1937 року у маєтку гостював і полював онук цісаря Франца Йосифа І князь Віндіш-Грац (Windisch-Gratz). Після полювання аристократ гордо позував перед палацем з оленячим черепом з розкішними рогами. У жовтні 1938 року з оленячими головами вже позували граф Лімбург та барони Віктор Кьонігсвартер і Улльман.

Після окупації Сколе радянськими військами наприкінці вересня 1939 року в палаці розташовувався відділ НКВС, який повернувся сюди у серпні 1944 року і діяв до 1948 року.

Перед будівлею палацу розташований гарний фонтан. Досить добре збереглися ковані хвіртки та огорожі.[3]

Школа-інтернат[ред. | ред. код]

З 1956 палац використовується для школи-інтернату на 260 дітей.

Палац оточений парком, який налічував чимало екзотів.

Другий поверх палацу використовується як спальний, на першому — початкові класи і бібліотека, а також блок харчування.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Що варто відвідати у Скольому.
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 15 квітня 2014. Процитовано 22 квітня 2014.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  3. Палац Гредлів. Сколівські Бескиди. офіційний сайт Національного природного парку.

Посилання[ред. | ред. код]