Панцирник довгокрилий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Панцирник довгокрилий

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Ряд: Панцирникоподібні (Lepisosteiformes)
Родина: Панцирникові (Lepisosteidae)
Рід: Панцирна щука (Lepisosteus)
Вид: Панцирник довгокрилий
Lepisosteus osseus
(Linnaeus, 1758)
Мапа поширення виду
Мапа поширення виду
Посилання
Вікісховище: Lepisosteus osseus
Віківиди: Lepisosteus osseus
EOL: 46582204
ITIS: 161094
МСОП: 191027
NCBI: 34771
Fossilworks: 83217

Панцирник довгокрилий[2] (Lepisosteus osseus) — вид променеперих риб ряду панцирникоподібних (Lepisosteiformes).

Поширення[ред. | ред. код]

Вид поширений у східній половині Північної Америки. Трапляється на більшій частині східних Сполучених Штатів і прилеглої південної частини Канади. Населяють прісноводні озера, солонуваті водойми поблизу прибережних районів, болота та мляві затоки річок і струмків. Вони можуть дихати як повітрям, так і водою, що дозволяє їм заселяти водне середовище з низьким вмістом кисню.

Опис[ред. | ред. код]

Велика риба, що може виростати від 60 до 200 см завдовжки. Може важити до 40 кг. Забарвлення різноманітне, хоча тіло зазвичай коричневе або оливкове, знизу біле, з темними плямами на тілі і плавниках. Молоді особини мають характерну горизонтальну чорну смугу, яка проходить через все тіло, яка з віком зникає. Тіло має видовжену та обтічну форму. Голова складається з великих очей і подовженої морди, що нагадує морду крокодила, з численними гострими зубами. Верхня щелепа довша за нижню. Тіло вкрите великою лускою, що не перекривається. Спинний та анальний плавці розташовані біля хвостового плавця. У плавцях немає колючок і мало променів. Хвостовий плавець гетероцеркальний. Плавальний міхур пристосований до дихання повітрям. Присутній статевий диморфізм: самиці більші і округліші, ніж самці, менші та подовжені.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Мешкає в нижній течії річок і в стоячих водах з великою кількістю водних рослин. Мешкає в нижній течії річок і в стоячих водах з великою кількістю водних рослин. Агресивний хижак, що харчується рибою та ракоподібними, яких ловить своїми довгими щелепами, оснащеними гострими зубами. Зрідка харчується молюсками. Риба переносить високі температури і може дихати повітрям, якщо вода, в якій він живе, бідна на розчинений кисень.

Нерест проходить наприкінці весни або на початку літа, але в нижчих широтах кладка відбувається в квітні. Самиця відкладає близько 8000 яєць на кілограм маси. Яйця вилуплюються протягом тижня, а молодняк залишається прикріпленим до водних рослин. Спочатку вони харчуються комахами і ракоподібними, хоча включають рибу в свій раціон, навіть практикуючи канібалізм. Молодняк швидко росте, досягаючи 30 см за рік життя. Цей вид може досягати віку від 17 до 20 років.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Collette, B.B., Grubbs, D., Pezold, F., Simons, J., Caruso, J., Carlson, J., McEachran, J.D., Brenner, J., Tornabene, L., Chakrabarty, P., Robertson, R., Daniels, A. & Maiz-Tome, L. (2019). Lepisosteus osseus: інформація на сайті МСОП (версія 2021.3) (англ.) 29 травня 2022
  2. Маховська Л. Й., Неспляк О. С. Сучасна система хордових. Методичні вказівки із дисципліни «Систематика та еволюція хребетних тварин» для студентів ІІ курсу спеціальності «Біологія» [Архівовано 24 січня 2022 у Wayback Machine.]. — Державний вищий навчальний заклад «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», Інститут природничих наук, Кафедра біології та екології. — с. 11

Посилання[ред. | ред. код]