Премія Лейбніца

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Премія Лейбніца
Країна  Німеччина
Тип наукова нагородаd
Вручає: Німецьким науково-дослідним співтовариством
На честь: Ґотфрід Вільгельм Лейбніц
Нагородження
Засновано: 1985
Нагороджені:
Категорія:Лауреати Премії Лейбніца (28)
Черговість

CMNS: Премія Лейбніца у Вікісховищі

Премія Ґотфріда Вільгельма Лейбніца (нім. Förderpreis für deutsche Wissenschaftler im Gottfried Wilhelm Leibniz-Programm der Deutschen Forschungsgemeinschaft) — присуджується Німецьким науково-дослідним співтовариством (DFG - Deutsche Forschungsgemeinschaft)[1] за видатні наукові досягнення вченим, що працюють у Німеччині.

Премія була заснована у 1986 році та названа ім'ям вченого Ґотфріда Вільгельма Лейбніца(1646-1716). Кожен лауреат отримує до 2,5 млн. євро[2]. Це найбільша премія в світі за наукові досягнення. Лауреати премії Лейбніца не вправі витрачати ці гроші на особисті потреби: вони зобов'язані протягом семи років витратити їх на фінансування науково-дослідних проектів. У виборі цих проектів їм надається повна свобода.

Шість лауреатів премії Лейбніца стали і нобелівськими лауреатами: Гартмут Міхель (хімія — 1988), Ервін Неєр та Берт Закман (медицина — 1991), Крістіана Нюсляйн-Фольгард (медицина — 1995), Теодор Генш (фізика — 2005) та Ґергард Ертль (хімія — 2007).

Лауреати[ред. | ред. код]

Ґотфрід Вільгельм Лейбніц. Портрет Крістофа Бернарда Франке. Герцога Антона Ульріха-музей. Брауншвейг

2014

2016

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 18 січня 2014. Процитовано 25 березня 2014.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 17 квітня 2014. Процитовано 25 березня 2014.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Посилання[ред. | ред. код]