Рухомий вперед ствол

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Різниця між рухомим вперед стволом і вільним затвором.

Рухомий вперед ствол різновид роботи автоматики ручної зброї де рух та тиск куля, яка пересувається стволом, рухають ствол вперед.[1]

Для правильної роботи цей механізм потребує частину віддачі після пострілу. Через зменшену вагу частин які рухаються вперед (куля і порохові гази) разом з ростом ваги частин які рухаються вперед (ствол), енергія віддачі стає значно більшою ніж робочі механізми. Єдиними рухомими частинами є ствол і пружина. Роботу автоматики можна описати наступним чином - це віддача і рух ствола вперед.[2][3]

Зброя з такою дією автоматики унікальна і цікава, механізми вироблялися на перших етапах створення самозарядної зброї, коли зброярі експериментували з різними типа роботи автоматики. Вільні затвори і операції з короткою віддачею виявилися дешевші, більш ефективні і більш прості, тому зброю зі стволом який рухається вперед не виробляли багато десятеліть.

Приклади

[ред. | ред. код]

Першою подібною зброєю є пістолет Mannlicher M1894. Також подібний принцип автоматики було використано у іншій зброї, наприклад:

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Hammerfell, Richard (7 березня 2015). Firearms Illustrated - Pistol Edition. Digital Services. с. 166. GGKEY:PKJGL3K97WH.{{cite book}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  2. Smith, B. (7 березня 2015). History of the Handgun. Digital Services. с. 1896. GGKEY:5F3APLD7J8C.{{cite book}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  3. Cunningham, Grant (2012). Gun Digest Shooter's Guide to Handguns. Iola, Wisconsin: Gun Digest Books. с. 22. ISBN 1-4402-3276-8. Архів оригіналу за 28 лютого 2017. Процитовано 22 березня 2016.